banner200
banner235
banner225
12 Ağustos 2016 Cuma 17:00
Bulgaristan Başbakanı'ndan Türkiye açıklaması: Bu adeta bir savaştır
banner188
banner213
banner230

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, NOVA televizyonunda, 'FETÖ’nün kasası’ olduğu iddia edilen Abdullah Büyük’ün Türkiye’ye iade edilmesinin ardından gelişmeleri değerlendirdi.

İade prosedüründe yasaların işletilmediği eleştirilerine yanıt veren Borisov “Abdullah Büyük Türkiye’ye iade ettiğimiz 25 bin kişiden sadece biridir” ifadesini kullandı. Borisov, Türkiye sınırından 25 bin, Yunanistan sınırından ise bin kişinin ülkeye kaçak giriş yapmaya çalışırken yakalandığını ve bunların geri gönderildiğini belirtti.

‘AB-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KRİZİN EŞİĞİNDE’

“Sürekli olarak kimliksiz birtakım insanları durdurup geri yolluyoruz. Bu adeta bir savaştır” diyen Borisov, AB ile Türkiye ilişkilerinin ‘krizin eşiğinde’ olduğunu söyledi. Borisov AB-Türkiye ekseninde liderlerin her gün karşılıklı suçlamalarda bulunduklarına işaret ederek, ''Türkiye ile iyi ilişkilerimizin olması şarttır. Ben sonunda göçmenlerin kimin elinde kalacağından endişeliyim” diye konuştu

‘BENİM İÇİN TÜRKİYE’DEKİ MUHATTABIM KİM OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL’

AB’de Bulgaristan dışındaki ülkelerin büyük bir bölümünün artık kendi sınırlarına setler çektiklerini, ancak Bulgaristan’ın Yunanistan ile olan sınırında böyle bir engelin olmadığına işaret eden Borisov, “Benim için (Türkiye’de) muhatabımın kim olacağı önemli değil. Benim için hayati önem taşıyan konu Bulgaristan’a sığınmacı dalgasının gelmemesidir” ifadesini kullandı. (Kaynak: Sputnik)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.08.2016 17:00
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol