banner200
banner222
10 Şubat 2016 Çarşamba 17:00
Böke'den 'nefret suçu işleyen' gazeteye yanıt
banner188
banner213
banner230

Böke, partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı basın toplantısında kendisi ve ailesine yönelik yayınlara ilişkin cevap verdi. CHP Sözcüsü, "Benim ailem yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan herkes kadar buralı. Herkes kadar buralarada yaşayan bir aileyiz. Ben bunun bir parçası olmaktan mutluyum.

Ailemin bir tarafı Hristiyan, diğer tarafı Müslüman. Bende 44 yıllık hayatımı herkes kadar bu ülkenin çocuğuyum. Bu nefret suçunu işleyenlere inatla bu ülkede yaşamaya devam edeceğim." diye konuştu.

Türkiye'yi dipsiz kuyuya itmeye kimsenin hakkı olmadığını kaydeden Selin Sayek Böke, mülteciler için Avrupa ile yapılan pazarlıklar için şu ifadeleri kullandı: "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu pazarlıkları okumuş olmaktan utanç duyuyorum. Kendi vatandaşımıza verdiğimiz değeri dünyadaki tüm bireylere göstermeliyiz. İnsana değer veren samimi bir yaklaşımı buradan davet etmek istiyorum. Mülteci sorunu sadece Türkiye'nin değildir doğru. Türkiye sorunun bir parçasıdır. Ancak mülteciler üzerinden kirli pazarlığa dahil olmamalıdır. "

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.02.2016 17:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol