banner200
banner235
banner225
28 Ocak 2016 Perşembe 10:01
BlackBerry’nin son direnişi!
banner188
banner213
banner230

Son beş yıl içerisinde, yüzlerce milyon dolar zarar eden BlackBerry, “Yeniden Doğuş” projesinin en büyük hamlesini hayata geçirdi. Üretici Amerikalı şirket Good Technology ile anlaşmasından hak kazandığı 425 milyon doları kasasına koydu.
Kanadalı teknoloji devi ile Good Technology arasındaki anlaşma beş kalemi esas alıyor: Mobil Güvenlik, Yönetim, Verimlilik, Sevkıyat ve Yaratıcılık.
Kuzey Amerikalı şirket, Good Technology ile erişim yönetimi, sevkıyat ve data senkronizasyonu konusunda anlaşmaya varmış. Sızan bilgilere göre, akıllı telefon üreticisi, Good Technology ile bazı kullanıcı verilerini de paylaşacak.


Söz konusu anlaşma, BlackBerry’nin 20165 bilançosunun ilk çeyreğine en az 170 milyon dolar artıyı koymuş durumda.
Üreticinin telefonlarında yer alan  Good Secure Management Suite aylık 5 dolar, Good Secure Enterprise Suite aylık 10 dolar, Good Secure Collaboration Suite aylık 15 dolar ve Good Secure Content Suite aylık 25 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.
Uygulama pazarında para ile tam lisans alan uygulamaların yüzde 64’ü Apple iOS’a ait. Beklenildiği üzere iOS’u, Google Android yüzde 32 ile takip ediyor. Üçüncü sırada yüzde 2 ile Windows Phone temelli işletim sistemleri yer alırken, dördüncü sırada BlackBerry OS ve diğer küçük mobil işletim sistemleri yer alıyor.
BlackBerry’nin Good Technology ile yaptırdığı işbirliği Samsung’un Knox Security ile yaptığı işbirliğini andırıyor.

Zenfone 2 Deluxe Special Edition güncellendi!

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.01.2016 10:01
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerBilim-Teknik
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol