banner200
banner235
banner225
09 Haziran 2016 Perşembe 14:20
Bild: Tatil için Türkiye'yi tercih edin
banner188
banner213
banner230

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in geçen günlerde Almanya'ya yaptığı ziyaret ve gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından Alman basınının Antalya ve Türkiye'ye ilgisi sürüyor. Geçen hafta Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung'un Ortadoğu Editörü Rainer Hermann, Başkan Türel ile yaptığı röportajı 'Antalya'da yeni bir Hollywood yaratılıyor' başlığı ile yayımlamıştı. Turizm sektörünün en yüksek tirajlı dergisi FVW'nin yayın yönetmeni Klaus Hildebrandt ise Türel'in temaslarına yer verdiği makalesinde Antalya'nın uygun fiyata kaliteli tatilin adresi olduğunu ifade etmişti.

BİLD TÜRKİYE'Yİ ÖNERDİ

Son olarak Almanya'nın en çok okunan günlük gazetesi Bild, Türkiye'yi sayfalarına taşıdı. Başkan Menderes Türel'in Almanya'daki programları sırasında ziyaret ettiği gazete yayımladığı haberde, özellikle deniz tatili planlayan çocuklu Alman ailelerin bu yıl rezervasyon yapma konusunda çok çekimser kaldıkları ve kararlarını son anda verecekleri tespitinde bulunarak, bu ailelere Antalya ve Türkiye'yi önerdi. Gazete haberinde, son anda karar vermek isteyen çocuklu aileler için İspanya ve Portekiz'de tatilin hem çok pahalı olduğunu, hem de bu ülkelerde tam doluluk yaşandığını hatırlatarak, 2 çocuklu bir ailenin aynı şartlarda Türkiye'de yüzde 40 daha ucuza tatil yapabileceğini belirtti. Bild, haberinde “Buradaki mükemmel fiyat/hizmet oranı başka bir destinasyonda bulunamaz" ifadelerini kullandı.

BAŞKA ÜLKE BU İMKANLARI SUNAMIYOR
Bu konuda Almanya'nın önde gelen tur operatörlerinin görüşlerini de sayfalarına taşıyan Bild gazetesi, FTI tur operatörünün Ürün Müdürü Sven Schikarsky'nin, “Çocuklu aileler için Türkiye'nin sunabildiği fiyat/hizmet oranı başka hiçbir ülke tarafından sunulamaz. Üstelik farklı konaklama çeşitlerindeki yüksek kalite seviyesi ve otellerde çocuklara sunulan 'animasyon, kreş ve bakım' gibi altyapı da başkaları tarafından bu cazip fiyatlarla sunulamıyor" ifadelerini okurlarıyla paylaştı.

TÜRKİYE'DEKİ SATIŞLAR ARTACAK
Antalya'nın ve Türkiye'nin turizm açığını son dakika rezervasyonları ile dolduracağını kaydeden gazete, “İspanya ve Portekiz gibi ülkelerdeki yatak kapasitesi dolmak üzere ve bu olduğunda Türkiye satışları bir anda artacak" ifadelerine yer verdi. Gazete Alman tur operatörlerinin Türkiye'deki otellerin indirimlerini müşterilerine birebir yansıttığını ve bunun satışlara etki edeceğini kaydetti.
Bild gazetesinin okurlarına tavsiyesi şöyle oldu: “Çocuklu aileler için İspanya hem pahalı gelebilir hem de arzu edilen konumdaki oteller bulunamayabilir. Ancak Türkiye'de birinci sınıf tesisler, inanılmaz düşük fiyatlarla hazır bekliyor. Hem de deniz manzaralı."

TÜREL BİLD'E ANTALYA'YI ANLATMIŞTI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Berlin'de Bild Gazetesi'ne yaptığı ziyaret sırasında, gazetenin CEO'su Kai Diekmann'ı Antalya'ya davet etmişti. Diekmann'a Antalya'yı anlatan Türel, “Alman misafirlerimiz için Antalya vazgeçilmez bir turizm cenneti. Tarih, güneş, kum, deniz, güzel hava ve gezilecek yerlerimizin yanı sıra, tesislerimiz ile verdiğimiz hizmet muhteşem. Almanlar sadece tatil için değil, sürekli yaşamak için de Antalya'yı tercih ediyor. Binlerce Alman ev aldı, komşumuz oldu, huzurla ve keyifle Antalyamızda ve çevre ilçelerimizde yaşıyor" demişti. Başkan Türel'in 'Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır' özdeyişini hatırlatarak Türk kahvesi fincanı hediye ettiği Bild Gazetesi Yayıncısı Kai Diekmann da ilk fırsatta Antalya'ya gelmek istediğini söylemişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 09.06.2016 14:20
Anahtar Kelimeler:
EkonomiHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol