banner200
banner222
26 Eylül 2016 Pazartesi 12:40
Bilal Erdoğan: 'Bir tuhaflık var' diye mesaj geldi, telaşlandım
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Yeni Şafak gazetesine verdiği röportajda 15 Temmuz gecesini anlattı.

Darbe girişimi gecesi Tarabya'da olduğunu söyleyen Erdoğan, "O gece ailemle Tarabya'daydım. Eşimle çocuklarımızı uyutuyorduk. 2 oğlum var. O esnada internete köprülerin kapatıldığı haberi geldi. Arkadaşlardan gelen mesajlar üzerine televizyonu açtık. Sonra Marmaris'te olan annem babamla iletişim kurdum. Onlar İstanbul'a geleceklerdi. Saat 01.00 gibi çıkıp havaalanına doğru gittim. Anlatılmaz yaşanır herhalde" dedi.

"1-2 DAKİKA BİR TELAŞ YAŞADIM"

Bilal Erdoğan, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı:

"İtimat ettiğim biri 'Bir tuhaflık var' diye mesaj attı. O mesajı aldığımda darbe olduğuna kesin olarak inandım. Ailemle beraberim, darbe oluyor. İlk anda hemen en kötü senaryoyu aklımdan geçirdim. 1-2 dakika bir telaş yaşadım. Eşim de yanımdaydı. En kötü senaryoyu hazmettim. Şehit olmak iyi senaryo da mahpus olmak, ailenizden ayrılmak söz konusu. Yollar epey sıkışık olduğu için ara yollardan, çevrelerden dolanarak saat 2,5 gibi varabildik havaalanına."

"HELİKOPTER SİLAH DOĞRULTMUŞTU"

Tarabya Köşkü çevresinde helikopterin silahlarını köşke doğrultarak uçtuğunu açıklayan Erdoğan, "Havaalanına vardığımızda Cumhurbaşkanımız geldi ve F-16'ların alçak uçuş, sonik patlama yaptıkları şeyi orada birkaç kere daha yaşadık. O arada eşim ve çocuklarım da aynı şeyi Tarabya'da yaşadı. Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde gün aydınlanırken, Cumhurbaşkanımız daha oradayken bir helikopter çevremizden tur attı. Bir ara camı araladım ve helikopteri silahları bize doğrultulmuş şekilde geçerken gördüm. Bu helikopter kim, düşürebilir miyiz diye düşünürken etrafta siviller olduğu için bir şey yapılmadı. Öyle orada bir endişe ettik doğrusu" diye konuştu.

"KARARLILIKLA TANKIN KARŞISINA ÇIKAR"

"Cumhurbaşkanımızın Marmaris'ten İstanbul'a uçakla gelmesi beni tedirgin etti" diyen Bilal Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama kararlılıkla tankın karşısına çıkacak bir Cumhurbaşkanı olduğu için o kararını sorgulamadım. Öyle bir Cumhurbaşkanı olduğu için insanlar tankın karşısına çıktı. Böyle imtihanları yaşaya yaşaya Allah bize dayanma gücü vermiş demek ki."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.09.2016 12:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol