banner200
banner222
04 Ekim 2016 Salı 16:00
Belkıs Akkale'den Yön Radyo'yu kapatma kararına tepki: Türküleri susturmasınlar
banner188
banner213
banner230

Belkıs Akkale’nin Yön Radyo’ya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Yön Radyo halk müziği sanatçıları için çok önemli bir radyodur. Bu karara çok tepkiliyim. Yıllardır tanıdığımız, dinlediğimiz ve programlarına gittiğimiz bir radyo. Kapatılması için bir neden göremiyorum. Tek suçları türkülere kapılarını açmak mıdır? Yön Radyo’nun kapatılması binlerce türkü severe ve türkü söyleyenlere haksızlık olacağı inancındayım. Ayrıca telif haklarına karşı çok saygılı bir kurum. Yönetim kurulu üyesi olduğum meslek birliğimiz MÜYOR-BİR’e kendileri gelip bizimle anlaştılar. Hem de ilk sırada. Yıllardır da teliflerini ödüyorlar. Bu kadar dürüst ve örnek bir Radyo'nun kapatılmaması için yetkililerden rica ediyorum, Türküleri susturmasınlar. Dinleyici açısından da çok büyük haksızlık olur. Türkü dinleyebilecekleri çok fazla kanal yok.

"TÜRKÜLERİMİZİ SÖYLEYECEK ÇOK FAZLA ORTAM BULAMIYORUZ"

15 Temmuz’da yaşadıklarımız bu ülke için travmaydı. Şehitlerimiz var. Dün gece İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Temmuz Şehitleri ile ilgili düzenlediği bir etkinlik vardı. Şehitlerimizin aileleri vardı.

Ben de şehitlerimiz için türküler söyledim orada. En çok ihtiyacımız olan şey birlik beraberlik ve demokrasiye sahip çıkmak. Yön Radyo bu süreçte birlik mesajları vermiş bir radyo. Yetkililerden rica ediyorum ,Türkülerimizi söylediğimiz çok fazla ortam bulamıyoruz zaten. Bir sanatçı olarak kardeşlik ve karşılıklı sevgi saygı içerisinde mesleğimi yapmak istiyorum. Biz sanatçılara kapılarını açan Yön Radyo’ya her zaman minnettar kaldık. Türkülerimizi susturmayın lütfen..

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.10.2016 16:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol