banner200
banner235
banner225
23 Mayıs 2016 Pazartesi 15:20
Basılmamış kitaptan sonra yazılmamış haber
banner188
banner213
banner230

Ümraniye Erdem Hastanesi, doğum sırasında hayatını kaybeden anne ve bebeğin ölümüyle ilgili savcılığa yapılan suç duyurusundan yola çıkarak olayı araştırmak isteyen Hürriyet gazetesi ve muhabir Fırat Alkaç'a ihtarname gönderdi.

Yazılmamış habere ihtarname gönderen hastane yetkilileri, gazeteye yolladıkları ihtarnamede, "Haberin hastanemizin itibarını sarsmak amacıyla yapıldığı ortadadır, haberin yapılması ve hastanemizin toplum nazarında itibarsızlaştırılması halinde Hürriyet gazetesi hakkında yasal yollara başvuracağımızı ihtaren bildiririz" ifadelerini kullandı.

Basın tarihinde ilk kez yaşanan bu olayı bugünkü köşesinden duyuran Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, olayın nasıl geliştiğini ise şöyle anlattı:

"Muhabir arkadaşlarımızdan Fırat Alkaç, 7 Mayıs'ta Ümraniye Erdem Hastanesi yetkililerini aradı.

Doğum sırasında yaşanan bir enfeksiyon sonucu hem eşini hem de yeni doğmuş bebeğini kaybeden Yusuf Görgülü, hastane yetkilileri hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Hastane hakkında tazminat davası da açmıştı.

Hastane yetkilileri, Alkaç’a bilgi vermedi, hasta yakınının iddiasını yanıtlamadı. Ardından görülmedik bir yönteme başvurarak, avukatlar aracılığıyla Hürriyet’e bir “ihtarname” gönderdiler:

“... Fırat Alkaç tarafından müvekkilim Erdem Hastanesi aranmış, 2015 Ağustos ayında yaşanan talihsiz bir olay ile ilgili haber yapacağını ve haberle ilgili bizlerin de görüşlerini almak istediğini beyan etmiştir.

YAZILMAMIŞ KİTAP

"Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan gazeteci Ahmet Şık’ın 'İmamın Ordusu'kitabı yayımlayacağı gerekçesiyle İthaki yayınevinde, polis tarafından arama yapılmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.05.2016 15:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol