banner200
banner235
banner225
24 Kasım 2016 Perşembe 18:20
Başbakan'dan 'Fırat Kalkanı' açıklaması: Karşılık vereceğiz
banner188
banner213
banner230

Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Kalkanı Operasyonu'nda Türk askerine düzenlenen saldırı ve Avrupa Parlamentosu'nun 'Türkiye' kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda Türk askerine düzenlenen saldırıda 3 asker şehit olmuş, 10 asker de yaralanmıştı. TSK'den yapılan açıklamada, saldırının Esad güçleri tarafından gerçekleştirildiğinin değerlendirildiği ifade edilmişti. TSK'den yapılan ilk açıklamanın geçerliliğini koruduğunu söyleyen Başbakan, isim vermedi ancak "Bu saldırı karşılığını görecektir" dedi.

AB AÇIKLAMASI: İLİŞKİLER SIKIFIKI DEĞİLDİ

Avrupa Parlamentosu'nun 'Türkiye' kararına da değinen Başbakan, "Bu kararın bizim için hiçbir önemi yok. AB ile ilişkiler sıkıfıkı ilişkiler değil, kerhen yürüyen ilişkilerdir. AB, gelecek vizyonunu Türkiye ile birlikte mi, yoksa Türkiyesiz mi şekillendirecek, buna karar vermeli" dedi.

Binali Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

- Halen El Bab civarında o bölgenin terörden temizlenmesi için çalışmalar ÖSO'yla Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetler desteğinde devam ediyor. Maalesef dün gece yapılan hava saldırısında 3 askerimiz şehit olmuş, 10 askerimiz yaralanmıştır. Belli ki bizim bu operasyonumuzdan memnun olmayanlar var. Bu saldırı karşılığını görecektir.

AP'NİN TÜRKİYE KARARI

- Bu kararın bizim için hiçbir önemi yok. AB ile ilişkiler sıkıfıkı ilişkiler değil, kerhen yürüyen ilişkilerdir. AB, gelecek vizyonunu Türkiye ile birlikte mi, yoksa Türkiyesiz mi şekillendirecek, buna karar vermeli. AB 'Güvenlik için Türkiye vazgeçilmez' derken, bir yandan da eften püften böyle kararlar alması çelişkidir.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.11.2016 18:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol