25 Eylül 2016 Pazar 12:40
Başbakan Binali Yıldırım'dan bir kez daha kadınların tepkisini çekecek sözler

Başbakan Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile birlikte kardeşi Eyüp Yıldırım'ın kızı Emine Yıldırım'ın nikah törenine katıldı. Gökhan Yücekaya ve Emine Yıldırım'ın düğünü Çekmeköy Sosyal Tesisleri ve Nikah Salonu'nda yapıldı.

Düğün, Kuran okunması ve dua ile başladı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın kıydığı nikahta Başbakan Yıldırım yeğeni Emine Yıldırım’ın nikah şahitliğini yaptı. Başbakan Yıldırım’ın yanı sıra Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, AKP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat da çiftin nikah şahitleri arasında yer aldı.

Nikahta kısa bir konuşma yapan Başbakan Yıldırım, evlilikte mutluluğun formülünün "peki" demek olduğunu söyleyerek, gelin ve damada 'uyarılarda' bulundu. Başbakan Yıldırım, "Evliliğin sırrı nedir biliyor musun?" diye sorduktan sonra, "itaat et, rahat et" diye cevap verdi.

Başbakan Yıldırım devamla yeğenine, "Emine, sen de havaya girme. Gökhan hiddetlendiğinde 'peki' demesini bilmelisin" dedi.

"MIRILDANIRSIN" DEMİŞ, TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da bir otobüste şort giydiği için saldırıya uğrayan kadın ile ilgili sözleri için tepkilerin odağı olmuştu. Saldırgan hakkında, "Normal biri değil. Çünkü normal bir insanın yapacağı bir iş değil yaptığı" diyen Yıldırım, "Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın" demişti. Yıldırım'ın bu sözleri kadınların tepkisini çekmişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 25.09.2016 12:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol