banner200
banner222
26 Ağustos 2016 Cuma 20:20
Balıkesir Asker Hastanesi Sağlık Bakanlığı'na devredildi
banner188
banner213
banner230

Sağlık Bakanlığı'na devredilen Asker Hastanesi'ne 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Gölbaşı'ndaki Polis Özel Harekat Merkezi'ne yapılan saldırıda şehit olan Balıkesirli özel harekat polisi Turgut Solak'ın adı verildi. Bugün gerçekleştirilen devir teslim töreniyle birlikte Asker Hastanesi tabelası da söküldü ve yerine 'Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Hizmet Binası' tabelası asıldı.

Bir süredir gündemde olan devir teslim töreni, bugün saat 17.00'de Baştabiplik'te gerçekleştirildi. Törene Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Vekili Dr. Mehmet Yeşilbaş ve Balıkesir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ahmet Köse, Asker Hastanesi'nin son başhekimi ve komutanı Hava Tabip Albay Cem İlgen ile hastane çalışanları katıldı.

OHAL kapsamında yayımlanan 669 sayılı kararname gereğince Balıkesir Asker Hastanesi'nin Sağlık Bakanlığı'na devredildiğini hatırlatan Dr. Mehmet Yeşilbaş, "Biz bu devir teslim sürecinde bazı tedirginlikleri hep birlikte yaşadık. Asker Hastanesi yetkililerinin de desteğiyle süreci sıkıntısız tamamladık. Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Hizmet Binası, 43 bin 763 metrekare arsa alanı ve 14 bin 377 metrekare toplam kapalı alanı ile poliklinik ve yataklı tedavi hizmetleri sunmaya devam edecek. Bu devir teslimle birlikte yeni bir sinerji yaratmayı, işbirliğini ve hastaneyi daha iyi yerlere getirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Hava Tabip Albay Cem İlgen ise "1920'den bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hizmet eden Balıkesir Asker Hastanesi, bugün itibariyle görev ve misyonunu tamamladı. 96 yıl boyunca kendine tevdi edilen tüm görevleri başarıyla yerine getiren hastanemiz, bugün saat 17.00 itibariyle Devlet Hastanesi'ne devredildi. Birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarıma şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına teşekkür ediyorum. Bundan sonraki sürecin vatanımıza, milletimize, hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Yine Sağlık Bakanlığı'na devredilen Edremit Asker Hastanesi'nin ise, 'Edremit Devlet Hastanesi Kazdağı Hizmet binası' olarak vatandaşlara hizmet vermeye devam edeceği açıklandı.

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.08.2016 20:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol