banner200
banner235
banner225
17 Haziran 2016 Cuma 13:40
Balbay: Maarif Vakfı AKP için bir marifet vakfıdır
banner188
banner213
banner230


CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Mustafa Ali Balbay, AKP iktidarının kendisine yeni bir paralel yapı kurduğunu 1981 yılından beri var olan Milli Eğitim Vakfı'nı kullanmamasının da bunun bir göstergesi olduğunu öne sürerek şunları söyledi:

"AKP HÜKÜMETİ YARINI BİLE HESAP EDEMEYEN DURUMDADIR"

"Çinlilerin bir sözü var, 'Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüzyıl sonrasını düşünüyorsan toplumu eğit.' Eğitim, 4-5 kuşak sonrasına hitap eden büyük bir değerdir. Ancak AKP Hükümeti, değil yüz yıl sonrasını yarını bile hesap edemeyen, düşünemeyen bir durumdadır. Çünkü dün 'Ne istediniz de vermedik' diye sitem ettiklerinin okullarını, kurdukları bu vakıf ile bir an önce ele geçirmeyi hedefledikleri, 'Yarın ne olursa olsun bugün biz alalım da devamına sonra bakarız' zihniyeti ile hareket ettikleri açıktır. Kurulan Maarif Vakfı AKP için bir Marifet Vakfı'dır.

Çünkü bu vakıf ile yıllardır beraber yürüdükleri ve 'paralel yapı' diye adlandırdıkları cemaate karşı, 'Onun yerini biz alır mıyız, kendi vakfımızı kurup bununla yolumuza devam edelim' düşüncesinin bir sonucudur."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.06.2016 13:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol