banner200
banner222
02 Şubat 2016 Salı 15:20
Bakanlık 25 kilo diyerek dağıttı, CHP'li vekil tartınca gerçek ortaya çıktı
banner188
banner213
banner230

Havutça, üzerinde 25 kg. yazan torbaların bir kısmının, 2 ile 10 kg. arasında eksik ambalajlandığını tartarak gösterdi. Olayı soygun olarak değerlendiren Havutça, "Bu, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemektir. Kul hakkı yememeyi şiar edinen ve Müslümanlığı savunan bir hükümetin, gerçekten din bezirganlığı yaptığının en somut göstergelerinden biridir" dedi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesini ziyaret eden CHP Milletvekili Havutça, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan kömür torbalarında eksik gramaj tespit etti. Kömürlerin, Ayvalık Kaymakamlığı Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla dağıldığını ifade eden Havutça, vatandaşlara 40'ar torba verildiğini söyledi. Kömürlerin eksik kilogramlı olduğunu belirterek, ziyareti sırasında torbaları tarttı. Tarttığı ağzı kapalı bir torbada, 25 kg. olması gereken kömürün 15 kilo 500 gr. olduğunu basın mensuplarına gösteren Havutça, bir başka ağzı kapalı torbanın da 15 kilo 640 gr. olduğunu tespit etti.

Ayvalık'taki birçok yoksul vatandaşın, eksik kömürlerden duyduğu üzüntüyü kendisine aktarmasının harekete geçtiğini söyleyen Namık Havutça, "Yaptığımız incelemelerin ardından, vatandaşların şikâyetlerinde haklı olduğunu gördük. Geçtiğimiz yıllarda da yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ayvalık'taki yoksul vatandaşlara yönelik dağıtılan kömürlerin sobalarda yanmaması üzerine vatandaşların, bu kömürleri sokaklardaki çöp konteynerlerine attıkları da halen daha hafızalarımızdadır." diye konuştu.

Kömürleri üreten ve ambalajlayan firmaların hükümet yanlısı olduğunu iddia eden CHP Milletvekili, şöyle konuştu: "Bu bir soygundur. Bu bir, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemektir. Kul hakkı yememeyi şiar edinen ve Müslümanlığı savunan bir hükümetin, gerçekten din bezirganlığı yaptığının en somut göstergelerinden biridir. Hükümet ve yandaşları olan bu şirketler, soğuk kış günlerinde derme çatma barakalarla yoksul evlerinde ısınmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan bu kömürlerle o insanları istismar etmişlerdir. Yapılan çok büyük bir ayıp, ayıbın da ötesinde çok büyük bir günahtır. O insanları mağdur etmektir."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 15:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol