banner200
banner235
banner225
19 Mayıs 2016 Perşembe 10:40
Bakanlığın kadınlar tuvaletinde gizli kamera skandalı!
banner188
banner213
banner230


BirGün'den Ece Zereycan'ın haberine göre; 10 Mayıs günü Bakanlık'ta çalışan bir kadın memurun tuvalette yanıp sönen ışığı farketmesiyle Bakanlık'ta ilgili bölümde panik yaşandı. Kadın memurlar temizlik şirketi elemanından şüphelendi ve olayın İdari İşler Şube Müdürü Demet Bostancı'ya ulaşmasının ardından polise haber verildi.


Araştırma sırasında Refik Karaca hasta raporu alarak işe gelmedi. Karaca işe gelmezken onun yerine temizlik elemanı suçlandı, idare tarafından tehdit edildi ve yeri değiştirildi. Refik Karaca ise 51 gün izin aldı, pasaport çıkarttı ve emekli dilekçesini verdi.

13 Mayıs günü polis tarafından yakalanan Karaca'nın iş yerinde ve evinde benzer CD kayıtları ortaya çıktı. Emeklik dilekçesi geri çekildikten sonra 51 günlük izni iptal edilen Karaca, başka bir yere atandı. Çalışanlar ise bu konuda konuşmamaları için tehdit edildi.

Daire Başkanı ve Genel Müdür, Karaca'nın suçunun üstünü kapatarak kadın memurlara "Dindarlığı zarar görecek. Eşi ve ailesi çok dindar. Eşi tesettürlü ve oldukça imanlı" gibi 'telkin'lerde bulunuldu. Üst düzey müdürler ve bazı memurlar Karaca'ya "Karaca ailesinin rencide olmasına izin veremeyiz" düşüncesiyle 'geçmiş olsun'a gitti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.05.2016 10:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol