banner200
banner222
07 Nisan 2016 Perşembe 21:00
Bakan Bozdağ'dan kanuna cinsel yönelim eklenmesi talebine: Muhafazakar partiyiz
banner188
banner213
banner230

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kanuna cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinin eklenmesine yönelik talepler karşısında "Muhafazakar demokrat partiyiz" hatırlatması yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu’nun dün gerçekleşen Cezai Konularda Uluslararası Adli İşbirliği Kanunu Tasarısı’nın tartışıldığı komisyon toplantısında HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, kanuna cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinin eklenmesini talep etti.

Ertan, Türkiye’ye sığınan bir kişinin iadesi talep edildiğinde "ırkı, etnik kökeni, dini, vatandaşlığı, cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği, belli bir sosyal gruba mensubiyeti veya siyasi görüşleri nedeniyle bir soruşturma veya kovuşturmaya maruz bırakılacağına veya cezalandırılacağına ya da işkence veya kötü muameleye maruz kalacağına dair kuvvetli şüphe sebeplerinin bulunması durumunda iadesinin reddedilmesi gerektiğini" belirtti.

'BU KONUDAKİ YAKLAŞIMIMIZ ÇOK NETTİR'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hükümet olarak bu önergeyi asla kabul etmeyeceklerini belirtirken şu açıklamalarda bulundu:

“Tabii, cinsel yönelim konusunda da ilgili önerge gelecek ama biz Hükümet olarak ona katılmıyoruz. Yani bizim siyasi tavrımızdır bu, muhafazakâr demokrat bir parti olarak bu konudaki yaklaşımımız çok nettir. Diğer partiler farklı yaklaşabilir, mesela HDP, onlar farklı. İleride bir gün HDP ve CHP hükümet olursa onlar getirir ama biz getirmeyeceğiz.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.04.2016 21:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol