banner200
banner222
08 Haziran 2016 Çarşamba 11:20
Bahçeli: Kanı bozuklardan temiz kan akmaz
banner188
banner213
banner230

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Vezneciler saldırısı nedeniyle bugüne ertelenen grup toplantısında konuştu. Bahçeli, saldırı nedeniyle MİT'i ve hükümeti sert sözlerle eleştirerek "20 Temmuz 2015'ten bu yana büyükşehirler bombalanmış, işgal yıllarında görülmemiş sahnelere bana mısın denmemiştir? Bu nasıl bir devlet yönetimidir? İstihbaratın köküne kıran mı girmiştir, hükümetin kökü mü kurumuştur? Nerede bu devlet, nerede bu milli kudret?" dedi.

Bahçeli, Erdoğan'ın Almanya parlamentosundaki Türk milletvekilleri için 'kan testine girsinler' sözlerini hatırlatarak, "Gelin bu kan bahsini kapatalım, kanı bozuklardan temiz kan akmaz" dedi.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

istihbarat Ramazan huzur iklimi, bereket ayıdır. Kıldığımız namaz, ettiğimiz niyet, iftardaki nimetler bize Ramazan'ın büyüklüğünü öğretir. Oruca dilimiz, bedenimiz ve kalbimiz de katılmadıktan sonra manevi muradımızın da gerçekleşmediğini bilmeliyiz. Hem harama el sürüp hem oruçlu olmak, ahmaklık değilse akıl körlüğü, inanç kıtlığıdır.

Ramazan ayında İslam aleminin kendini gözden geçirmesi, aksayan yönleri üzerinde kafa yorması dileğimizdir. İslam toplumları devamlı suretle geriye gitmektedir. Bu gidişatın hiç de hayırlı olmadığı açıktır. Ortadoğu'nun İslam'ın özünden uzaklaştığı açıktır. İslam ülkelerinin yeni bir sıçrayışa ihtiyacı her zamankinden fazladır. Müslümanlar itikat, siyaset ve fıkıh eksenininde bölünmüştür. Bu kutuplaşma emperyalist ülkeler tarafından kullanılarak şiddetlendirilmektedir. İslam alemi takınmış, enerjisi tükenmiş ve geriye sarmaya başlamıştır.

Daha iyi bir dünya uzak bir hayal değildir. Adil bir bölüşüm, demokratik değerleri esas alan yönetim modelleri görülmeyecek bir şey değildir. Maneviyatımızın bizlere yüklediği sorumluluğu yerine getirirsek düştüğümüz buhrandan çıkarız. İlk şart istemektir. Ramazan ayının barış ve kardeşlik için idrakini arzuluyoruz.

Osmaniye'deki kazanın acısı bitmeden, İstanbul'dan aldığımız haber yüreklerimizi dağlamıştır. Bunlar şeytanın emireri, inançsızlığın ve şerefsizliğin ta kendileridir. Terörizm yine devrede, yine saldırıdadır. Ağzımından çıkacak her söz boğazımızda düğümlenmektedir. İstanbul'da patlayan bombalar Türkiye'nin tamamını hedef almıştır. Son yurdumuz mateme gömüşmüştür.

Ankara'da partili cumhurbaşkanlığı için tutturanların beceriksizliği gizlenemeyecek şekilde ortadadır. Ülke olarak kaostayız, bocalamaktayız. AKP hükümeti başkanlık ile gözünü karartmıştır. Başbakanlık koltuğunda oturan Yıldırım Türkiye'nin kuruluş sütunlarını oynatmıştır. Ucube sözler hukuk devletinin rafa kalktığının vesikasıdır, anayasa suçudur. Anayasanın üstünü çizmiştir. Sayın Başbakan'a bu hakkı kim vermiştir? Hukuk yoksa, Anayasa askıdaysa, terörle hangi yöntemlerle mücadele edilecektir? Türkiye'nin geleceğine büyük zarar ve ziyan vermektedir.

Cumhurbaşkanı Uganda'da mevkidaşını güldürürken Türkiye'nin dişleri sökülmüş ama oralı bile olmamıştır. Türkiye yanarken, Sayın Erdoğan doğu Afrika'yı dolaşmış, bir tek safariye çıkmadığı kalmıştır. 20 Temmuz 2015'ten bu yana büyükşehirler bombalanmış, işgal yıllarında görülmemiş sahnelere bana mısın denmemiştir?

Bu nasıl bir devlet yönetimidir? İstihbaratın köküne kıran mı girmiştir, hükümetin kökü mü kurumuştur? Nerede bu devlet, nerede bu milli kudret?

Gelin bu kan bahsini kapatalım, kanı bozuklardan temiz kan akmaz.

"SİNAN OĞAN ADAY OYALAMAYACAK"

Sinan Ogan'ın aday olamayacağı gerçektir. Partiden ihraç edilmiştir. Yargıtay, yolu açarsa partiye tekrar kabul edilir.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 08.06.2016 11:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol