banner200
banner235
banner225
18 Mayıs 2016 Çarşamba 10:40
Bahçeli, ihanetle suçladığı Türkeş ile can ciğer kuzu sarması
banner188
banner213
banner230

Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişiklik teklifinin görüşmelerinin sürdüğü TBMM Genel Kurulu'nda Bahçeli ve Türkeş’in 'samimi' sohbeti objektiflere yansıdı.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, dokunulmazlık teklifinin ikinci maddesi için oy kullanmaya giderken MHP grubunun ilk sırasında oturan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir süre sohbet etti. Kısa süren sohbetin ardından Türkeş oyunu kullanmak üzere Bahçeli’nin yanından ayrıldı.

Türkeş, 7 Haziran seçimlerinden sonra MHP'den istifa ederek, kurulan seçim kabinesine Başbakan Yardımcısı olarak girmişti.

Bahçeli, AKP'ye geçen Tuğrul Türkeş hakkında yaptığı açıklamada, "Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder? Bilmem anlatabildim mi?" ifadelerini kullanmıştı.    

“Babamın partisi”

Türkeş ise, Başbakan Yardımcılığı görevini kabul etmesinin ardından milletvekili olduğu MHP’den  ihraç edileceğine ilişkin tartışmalara “MHP benim babamın partisidir, MHP benim için tektir. Milliyetçi hareket her şeyimdir. Beni partiden atmaya kimsenin gücü yetmez” yanıtını vermişti.

( Fotoğraf: Zahidin Köşüş / Al Jazeera)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.05.2016 10:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol