banner200
banner225
12 Temmuz 2016 Salı 12:20
Bahçeli: Dostları arttırıyoruz derken Esad'a göz kırpıyorlar
banner188
banner213
banner230

MHP Ğenel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Kefen ve bez edebiyatı yapanlar dünyalıkları yaktak odalarına bodrumlara yığarlar. Hak derler hakikate kast ederler. Hukuk derler adalete kara çalarlar. Taviz verirler kazandık diye kandırırlar. Teröristle masaya otururlar sonra pardonla yiğitliğin şanına rahmet okuturlar. Emperyalizmin bekçiliğine soyunurlar.

Gazze'ye gemi gönderip sonra bana mu sordunuz diye 180 derece çark ederler. Dostları arttırıyoruz derken Esad'a göz kırpıyorlar. Bunların şairi Shakespeare'i Şeyh Pir diye yutturmaya çalışacak kadar akıl sağlıklarını yitirmişlerdir.

HDP'li belediyeler PKK'ya çalışacak iktidar susacak! Dünya üzerinde böyle bir yönetim nerede görülmüştür!

MHP doğru ve milli politikaların sağlam bir şekilde yanındadır. AKP hükümetine sesleniyorum, yetkiyse elimizde vardır, duaysa milyonlar arkamızdadır. İhanet odaklarına hadlerini bildirin. Yeni bir kurtuluş savaşı başlatarak bu sorunun üstesinden gelinebilir. Herkes bilmelidir ki Türkiye düşmanları yaptıklarının hesabını bu dünyada verecektir.

Güçlü ve onurlu bir Türkiye MHP'nin omuzlarınd yükselecektir.

SURİYELİLERE VATANDAŞLIK

Bu tartışmanın fitilini Cumhurbaşkanı ateşlemiştir. Cumhurbaşkanı'nın Suriyelilere teşekkür etmesinin manası yoktur. İçi boştur. Suriyelilerin hukuki statüleri netleşmemiştir. Nasıl vatandaşlığa alınacağı 5901 sayılı kanunla belirlenmiştir. Vatandaşlıkla ilgili işler Cumhurbaşkanlığı'nın yetkisi dahilinde değildir.

Mülteciler mal varlıklarını geride bırakarak güvenli bir ülkeye iltica etmekteyken göçmenler ise ekonomik olarak daha rahat yaşamak için göç etmişlerdir.

Suriye'deki iç savaşlardan dolayı evimizi açalım, ekmeğimizi paylaşalım. İnsani yardım ve desteğimizi muhataplarına sunalım. Suriyelilerin Türk vatandaşlığına almak siyasi oy hesabıyla yapmak sorumsuzluktur. Şuursuzluktur. Madem Suriyelilere verilecek TOKİ konutları vardı vatandaşlarımızdan niye esirgenmiştir

Geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum. Gönül isterdi ki bayramı huzur içinde geçirelim. Yüzler gülsün, gönüller coşsun. Zincirleme felaketler durmadı. Bizleri derinden yaralayan olaylarda bir zayıflama, azalma görülmedi. Buruk geçen Ramazan ve sonrasında aradığımız ortama ulaşabilmiş değiliz. Bayram'ın birinci günü Giresun'da TSK'ya ait Sikorsky helikopter kaza kırımına uğramıştır. 7 vatan evladı şehit olmuş, 8 kardeşimiz de yaralanmıştır. Bölgenin elverişsiz şartlarından dolayı yaralılara ulaşmak kolay olmamıştır

Konya'da yaşanan olaylar düşündürücüdür. Türk vatandaşlığı Cumhurbaşkanının keyfine bırakılmış bir unvan değildir. Türk vatandaşları millet bilinciyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu. Bu bağ zayıflarsa milli birlik ve kardeşlik ağır travmaya girer.

"10 TEMMUZ HİKAYESİ SONA ERDİ" 

Grup toplantısının ardından soruları yanıtlayan Bahçeli "10 Temmuz hikayesi sona erdi, önümüze bakacağız. Korsan toplantılar yapan birileri varsa disiplin kuruluna sevk edilecek" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.07.2016 12:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol