banner200
banner235
banner225
31 Mart 2016 Perşembe 11:40
Ayşen Gruda'dan AKP'li başkana fotoğraflı yanıt
banner188
banner213
banner230

AKP Tokat İl Başkanı Metin Polat, "Ayşen Gruda hanımın güldürü programını yapacağı 26 Haziran Kültür Sarayı Salonu'na girdiği anda duvarda asılı olan Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın resimlerini kastederek, 'Ben Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun resimlerinin olduğu sahneye çıkmam, o resimler indirilsin' şeklindeki talebi, sanata verdiğimiz öneme hakaretten de öte halkın seçtiği liderlere, dolayısıyla halkın iradesine yapılabilecek en büyük saygısızlıktır." dedi.

Polat, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, oyuncu Ayşen Gruda'nın geçen günlerde Tokat’ta soru cevap şeklinde bir güldürü programına katıldığını söyledi.

Gösteriye kendisinin de gittiğini belirten Polat, "Ülkemizin onlarca yıldır içerisinde bulunduğu vahim süreçler sebebiyle sanat hep geri planda tutulmaya mahkum olmuş. AK Parti olarak medeniyet, kültür ve sanat değerlerimizi muhafaza eden, yeniden üreten ve gelecek nesillere kaliteli biçimde aktaran, kültürel farklılıkları zenginlik olarak gören, herkesin kültür ve sanat faaliyetlerine katkıda bulunduğu ve erişebildiği, estetik duygusu güçlü ve kültürlü bir toplum için çaba gösterdik" ifadesini kullandı.

Son 10 yılda halkın tiyatroya ilgisinin yüzde 75 arttığını gösteren Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün faaliyet raporlarının politikalarının amacına ulaştığını doğruladığını dile getiren Polat, şunları kaydetti: "Kısacası hükümetimiz, sanatın ve sanatçının her zaman yanında olmuştur. Ayşen Gruda hanımın güldürü programını yapacağı 26 Haziran Kültür Sarayı Salonu'na girdiği anda duvarda asılı olan Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın resimlerini kastederek, 'Ben Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun resimlerinin olduğu sahneye çıkmam, o resimler indirilsin' şeklindeki talebi, sanata verdiğimiz öneme hakaretten de öte halkın seçtiği iderlere, dolayısıyla halkın iradesine yapılabilecek en büyük saygısızlıktır. Talebinin salon görevlilerince yerine getirilmemesi üzerine Gruda'nın ekip arkadaşları tarafından resimlerin üzeri reklam afişleriyle çirkin bir şekilde kapatılmıştır."

AYŞEN GRUDA'DAN YANIT

Bu iddiaların ardından hurriyet.com.tr'ye konuşan Ayşen Gruda, idialarla ilgili büyük bir şaşkınlık yaşadığını söyledi. Gruda şu ifadeleri kullandı: Neden böyle bir şey yapıyorlar anlamıyorum. Ayıp değil mi böyle iftira atmak. Ben orada sahneye çıktım, insanlarla sohbet ettim. Fotoğrafları ise sahnem bitince gördüm. Orada Atütürk'ün resmi de vardı. Neden böyle bir şey söyleyeyim. Benim makama saygım vardır. O makamda ilk Atatürk vardı. Benim insanların oy verdiği parti ile bir sorunum yok.

Ayşen Gruda'nın söyleşi sırasında salonda çekilen fotoğrafı

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 31.03.2016 11:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol