banner200
banner235
banner225
16 Mart 2016 Çarşamba 14:20
Aylin Kotil, CHP'den istifa edip siyaseti bıraktığını açıkladı
banner188
banner213
banner230

2014 yerel seçimlerinde CHP’den Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan Aylin Kotil, partideki "yapısal sorunlardan" dolayı istifa etti.

CHP’de yarım asırdan bu yana siyaset yapan ailenin üyesi olduğunu söyleyen Kotil, istifasını duyurduğu yazılı açıklamada şunları söyledi:

BELLİ GRUPLARIN PARTİSİ “Gençliğimden bu yana üyesi olduğum CHP’de, menfaat ağlarıyla birbirine bağlanmış birtakım siyaset esnafına karşı bıkmadan usanmadan mücadele ettim. Ancak son dönemde bu çevrelerin tasfiyesi bir kenara; Türkiye’nin tüm renklerini, bölgelerini kuşatmasını beklediğimiz partimizin giderek belli grupların egemenlik alanına dönüştüğüne üzülerek tanık oldum.”

EN BÜYÜK ÜZÜNTÜM “Parti yönetiminin bu iki büyük sorunu çözmek için hiçbir somut atmadığını görmek en büyük üzüntüm oldu. Bunlardan ötürü, çocukluğumdan bu yana büyük bir sevgiyle bağlandığım CHP’den istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Yeni bir vizyon, yeni bir kültür, yeni bir liderlik anlayışı olmadan Türkiye'nin önünün açılamayacağını düşünüyorum.”

KOTİL: GELECEK BİZİM “Siyaseti bir anne olarak oğlum ve tüm annelerin çocukları için yaptım. Kişisel bir beklentim, hırsım yok. Gelecekte inanacağım bir hareket, ortaya çıkana dek siyasetten çekiliyorum. Herkesin yolu açık olsun, gelecek bizim…”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.03.2016 14:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol