banner200
banner235
banner225
10 Haziran 2016 Cuma 18:40
Avon direnişçilerine güvenlikçi tacizi: Siz kadınsınız, boş işlerle uğraşmayın
banner188
banner213
banner230

 

Yüzden fazla ülkede 6 milyon bağımsız kadın satış temsilcisi ile dikkat çeken Avon’un Gebze’de bulunan deposunda çalışan 8 kadın işçi sendikal faaliyet yürüttükleri gerekçe gösterilerek işten çıkarılmıştı. Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) bulunan Avon deposunda çalışan ve Depo, Antrepo, Gemi Yapımı, Deniz Taşımacılığı Sendikası’na (DGD-SEN) üye oldukları için işten atılan 8 işçi, ‘Güzelliğimiz gücümüzden geliyor, gücümüz de direnişten’ diyerek 23 Mayıs'ta fabrika önünde hakları için direniş başlatmıştı.

İşçiler, direnişin 19. gününde Avon yönetimiyle görüşmek ve taleplerini iletmek için bugün direnişlerini firmanın Kağıthane’deki Genel Müdürlük binası önüne taşıdı.

Oturma eylemi yaparak görüşme talebinde bulunan kadın işçileri, Avon firmasının yer aldığı plazanın güvenlik amiri “Boş işlerle uğraşmayın, gidin koca bulun, çocuk yapın” sözleriyle taciz etti.

Dgd-Sen Örgütlenme Uzmanı Pelin Daş, tacizi “Plazanın güvenlik amiri ‘Siz kadınsınız. Boş işlerle uğraşmayın. Gidin koca bulun, çocuk yapın, dünyaya bir hayrınız dokunsun, size ne işçilerden’ şeklinde sözler sarf etti'' sözleriyle anlattı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.06.2016 18:40
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol