banner200
banner225
10 Temmuz 2016 Pazar 18:20
AVM'de bomba paniği: Yanlış anons korkuttu
banner188
banner213
banner230

Kadıköy'de Tepe Nautilus alışveriş merkezinde duyulan tahliye edin anonsu heyecan yarattı. Merkeze çok sayıda polis ekibi yönlendirildi, bu sırada çok sayıda kişi binayı terketmek için birbiriyle yarışti. Kaçışanların aslında olmayan olayları yüksek sesle paylaşmaları panik yaşanmasına neden oldu.

HER ŞEY ANONSLA BAŞLADI

Kadıköy'de saat 15.00 sıralarında alışveriş merkezi içerisinde bir mağazadan tahliye edin anonsu duyuldu. O mağazanın müşterilerinden başlayarak binayı terketme çabası tüm merkezde bulunanlara yansıdı. Bu sırada hızlı adımlara binayı terketmeye çalışanların, aslında olmayan, dedikodu şeklindeki olayları yüksek sesle paylaşması panik yaşanmasına neden oldu.


HERKES AŞAĞI ATLADI

O anları bir görgü tanığı şöyle anlattı.
Kafeden silah sesi geliyor dediler. Yüksekçe bir yer; herkes aşağı atladı. Sadece çatışma var dediler. İçeride yapılan anonsta canlı bomba var dediler. İçerisi çok panik halindeydi. İnsanlar kaçışıyordu. Biz de kaçtık. Alışverişi filan bıraktık, direkt kendimizi dışarı attık. AVM boşaltıldı. Bayılanları ambulans geldi aldı. Korkunçtu.

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI... AVM'DE DURUM NORMAL

Heyecan ve panik yaratan anonsun teknik bir arızadan kaynaklandığı, otomatik olarak devreye girdiği belirtildi. Öğrenildiğine göre bu mağazaya cezai işlem uygulandı. Olayle ilgili tespit çalışmaları sürerken AVM'de durum normale döndü

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.07.2016 18:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol