banner200
banner222
13 Ekim 2016 Perşembe 14:00
Atatürk'e alçak saldırı RTÜK'e taşındı
banner188
banner213
banner230

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, ATV Avrupa kanalında Atatürk ve İnönü’ye yapılan hakaretleri RTÜK’e şikayet etti. Yarkadaş, hakaret ve iftiraları Avukat Turan Aydoğan aracılığıyla mahkemeye taşıyacaklarını da açıkladı.
ATV Avrupa'da yayınlanan “Avrupa’da Gündem” isimli programda İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Hakan Sağlam, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye iftira attı, hakaret etti.

“ATATÜRK’E ‘ZİMMET’ İFTİRASI”

Dr. Mehmet Hakan Sağlam, programda Mustafa Kemal Atatürk’ün Hint Müslümanları ve Pakistanlılar tarafından Mehmetçiğe gönderilen 5700 kg altını zimmetine geçirdiği iftirasını attı.
İftira ve hakaretlerini sürdüren Sağlam, İsmet İnönü için ise "Dünyadaki bütün klimalar soğuk hava modunda çalışsa Kabe’yi mezar taşı diye getirip İsmet İnönü’nün mezarının üzerine kapatsalar, öteki dünyadaki cehennem azabından asla kurtulamaz” dedi.

İNÖNÜ’YE AĞIR HAKARETLER’

Konuyu RTÜK’e taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Cumhuriyetin kurucuları ve kurucu değerlerine olan sistematik saldırılar sürüyor. devam ediyor. Bir bakıyorsunuz Anıtkabir’de park yapılıyor, bir bakıyorsunuz halı saha.... Yandaş TV’lerin ekranları ise Atatürk ve İnönü’ye hakaret eden kendini bilmezlere sonuna kadar açılıyor. Bu iftira ve hakaretlere sessiz kalacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Bir takım kendini bilmezlerin alçakça saldırılarına sessiz kalmayacağız" dedi.

Yarkadaş şöyle konuştu:

"RTÜK’ün bu rezalet yayınlara gereken cezaları vermesi gerekmektedir. Toplumun sinir uçlarına bu şekilde yapılan sistematik saldırılar, birlik ve beraberliğimizi dinamitleyen tehlikeli gelişmelerdir. RTÜK yetkililerine hakaret eden kişinin sözlerini deşifre edilmiş haliyle şikayet ettim. Bugün de avukatımız Turan Aydoğan dava açacak. Hiç kimsenin cumhuriyetin kurucu iradesine ve kurucularına hakarette bulunması kabul edilemez. Bunu kabul etmiyoruz. Konuyu CHP olarak yakından takip edeceğiz. RTÜK’ün bu konudaki hassasiyetini de merak ediyorum. Cumhurbaşkanı ve Başbakana yönelik her eleştiriye büyük cezalar veren RTÜK’ün tavrını hep beraber göreceğiz” ifadesini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.10.2016 14:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol