banner200
banner235
banner225
04 Haziran 2016 Cumartesi 14:01
Atari, akıllı ev aletleri sektörüne adım atıyor
banner188
banner213
banner230

Oyun dünyası ile ilgilenenlerin oldukça tanıdığı bir firmadır Atari. Şirket, Sigfox ile ortaklık yaparak akıllı ev aletleri sektörüne adım atıyor.
Sigfox ile beraber sektörde çalışacak olan Atari, birbirine blı ev, evcil hayvan ve güvenlik ürünleri üretme üzerine ürünler piyasaya sunacak. Yapılan çalışmaların sonunda ortaya çıkacak ürünlerin ne olacakları ve ne zaman piyasada olacakları hakkında ise henüz net bir bilgi yok.
Projede Atari’nin yer alması ile firmanın doğrudan üretim sürecinde yer alması demek değil. Bunun yerine Sigfox’un üreteceği ve satacağı ürünlerde kullanılacak olan Atari isminin, kullanıcıların yeni ürünlere aşina olmasını sağlayacağı düşünülüyor.


Sigfox’un üreteceği nesnelerin interneti ürünleri ise doğrudan internete bağlanmayacak ama Sigfox’un kablosuz ağına bağlanacaklar. Sigfox’un ağı ise küçük bilgi yığınlarını idare etmek için geliştirilmiş ve bu bilgi yığınları birbirleriyle  ağ üzerinden iletişim halinde olacaklar.
Sigfos’a göre bu ortaklık fiziksel ve sanal dünyanın basit, ucuz ve güvenilir olarak birleştirilmesini sağlayacak ve oyun dünyasına da yenilikler getirecek.
Hep birlikte bekleyip bu ortaklığın sonucunun neler getireceğini göreceğiz.

Yeni Wolverine Filminden Taptaze Bilgiler!

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.06.2016 14:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol