banner200
banner235
banner225
27 Eylül 2016 Salı 17:20
Atalay Filiz'in avukatı isyan etti: Bu iş para ile pul ile yapılabilecek şey mi?
banner188
banner213
banner230İstanbul Barosu tarafından birçok cinayetin zanlısı olarak aranan Atalay Filiz'e müdafi olarak avukat olarak atanan Vildan Yirmibeşoğlu'na 'reklam' soruşturması açıldı. Bazı avukatların,  Yirmibeşoğlu'nun basına yaptığı açıklamalar nedeniyle İstanbul Barosu'na şikayette bulunduğu öğrenildi. Soruşturma nedeni ile şaşkın olduğunu söyleyen Yirmibeşoğlu, “Bu iş para ile pul ile yapılabilecek şey mi?” diyerek karar tepki gösterdi.

ALABİLECEĞİ CEZALAR

Soruşturma nedeni olarak gösterilen avukatlarla ilgili yönetmeliğinin 'Medya İlişkileri' başlığı altındaki  bölümü şöyle: "Yaşamları, kazançları, mesleki faaliyeti hakkında "reklam niteliğinde" yayınlarda bulunamaz, halen ya da eskiden takip ettiği, devam eden veya sonuçlanmış bir dava hakkında; dava ile özdeşleşip tarafların sözcüsü gibi hareket edemez, davanın hukuki boyutları içinde kalmak kaydıyla ve zorunlu haller dışında yazılı, işitsel ve görsel iletişim araçlarına ve internete görüntü, bilgi, demeç veremez, açıklama yapamazlar."

Soruşturma neticesine göre Yirmibeşoğlu'na uyarı, para cezası veya baro kaydının silinmesine kadar çeşitli cezalar verilebilir.

12 Haziran 2016'da İzmir'de yakalanan  Filiz'e yasa gereği 'zorunlu avukatlık' yapan Yirmibeşoğlu'nun görev süresi 28 Haziran'da sona ermişti. Filiz’in avukatlığını şu an Merve Uçanok yapıyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.09.2016 17:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol