banner200
banner235
banner225
12 Mayıs 2016 Perşembe 14:41
Asus PC kullanıcılarına uyarı!
banner188
banner213
banner230

Geçtiğimiz günlerde, ortaya çıkan tuhaf problem, bazı Asus kullanıcılarına kabus yaratacak nitelikte.
Asus bilgisayarlarına, “Windows 7’nin önerilen son güncellemesini” yükleyen teknoloji tutkunları, bilgisayarlarını başlatmak isterken; “Secure Boot Violation” hata mesajı ile yüz yüze geliyor. Söz konusu problem UEFI sürücülerinden kaynaklanıyor.
Şirketlerden yapılan açıklama göre; problem Asus’un Secure Boot yapısından faydalanıyor. Secure Boot, Uzak Doğulu üretici tarafından anakartları ve işlemcileri güvene almak için geliştirilen bir yapı. Ne var ki KB 3133977 kod adlı son güncelleme; Secure Boot ile uyumsuz ve bilgisayarın temel yazılımlarında ciddi çatışmalar yaratıyor.


Bu problem, Windows 7 işletimini tercih eden ve 15 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında söz konusu güncellemeden faydalanan bilgisayarların sahiplerinin canlarını sıkıyor.
Marka kullanıcıların, probelem için iki çözümü var: İlki sistemlerini, Windows 10’a yükseltmek (Acaba neden şaşırmadık), UEFI BIOS Utulity vasıtasıyla, Secure Boot’u devre dışı bırakmak. İkinci yöntem, Windows 10 yükseltmesi gerekmeden de, bilgisayarınızı başlatmanıza olanak tanıyor.
Uzak Doğulu teknoloji devi ve Microsoft, kaç adet PC’nin durumdan etkilendiğini açıklamaktan kaçındılar. Lakin, gerek Asus’un, gerekse Micorosft’un müşteri hizmetlerine çok sayıda şikayet telefonu geldiği sızan bilgiler arasında.
Şimdilik söz konusu markayı, Windows 7 ile kullananlara son güncellemelerden uzak durmalarını öneriyoruz.

En Nefret Edilen Game Of Thrones Karakterleri

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.05.2016 14:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol