banner200
banner235
banner225
18 Temmuz 2016 Pazartesi 12:21
Askeri linç ettiği iddia edilen Ali Nuri Türkoğlu: Can kurtarırken IŞİD'ci olduk
banner188
banner213
banner230

15 Temmuz Cuma günü, darbe girişimi sırasında, köprü üzerindeki asker, silah bırakınca orada bulunan vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. O sırada kameralara yansıyan bir görüntü, sosyal medyada tepki çekti. Fotoğrafta yer alan oyuncu Ali Nuri Türkoğlu'nun yanındakilerle birlikte askeri linç ettiği iddia edildi. Özellikle sosyal medyada büyük hakaretlere uğradılar. Ancak, olay göründüğü gibi değildi. Askeri hastaneye yetiştirmek için çabaladıkları ortaya çıktı. Olayda büyük mağduriyete uğrayan oyuncu Türkoğlu gerçekte ne olduğunu sosyal medya hesaplarından fotoğraflarla ispatlayarak anlattı. 

Türkoğlu, askere şiddet uygulamadıklarını aksine ambulansa yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. İşte Türkoğlu'nun açıklamaları... 

Başka bir karede Türkoğlu'nun yaralı askeri araca yetiştirmeye çalıştığı görülüyor

"Az evvel o Işidci dedikleriniz ve ben o sniper 60 kişiyi vurduğu halde, üzerine kapanıp o askeri kurtardık linç ediliyor diye. Yakınları o sniper tarafından vurulmuş öfkeli insanların elinden 'yine de yapmayın' diyerek kurtardık biz yetişene kadar yüzü gözü birbirine hayli karışmış bu askeri. Dayak yemeyi göze aldı o Işidci dedikleriniz ve ben. Asker değil... Ölmeden zor bela bir sivil araca yerleştirdik o askeri."

Türkoğlu, Twitter hesabından da şu açıklamayı yaptı: 

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.07.2016 12:21
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerYaşam
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol