banner200
banner235
banner225
27 Ağustos 2016 Cumartesi 11:20
Askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı'na bağlandı
banner188
banner213
banner230

Sağlık Bakanlığı, 26 ilde toplam 32 Hastane ile 1 Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığı'nın, bakanlık bünyesine katıldığını açıkladı. Yazılı açıklamada, söz konusu sağlık kuruluşlarının Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı olarak hizmet vereceği ifade edildi.

Bu hastanelerin yeni dönemde tüm vatandaşlara aynı kalitede hizmet vereceğini belirten açıklamada, "Hakkaniyetli ve kaliteli sağlık hizmeti en kapsamlı şekilde daha erişilebilir olacaktır. Askeri birlik ya da kıtalardaki stratejik ve kritik sağlık hizmetleri, yine silahlı kuvvetler sağlık personelince verilmeye devam edecektir" denildi.

Hizmetlerin aksatılmayacağını vurgulayan bakanlık, önceden de askeri ve sivil hastanelerin başarılı işbirliklerini anımsatarak, "Uygulama ülkenin daha güçlü bir ordu ve sağlık hizmetine kavuşmasına imkân tanıyacaktır. Bakanlığımıza bağlanan askeri hastaneler, FETÖ davası sebebiyle devir alınan hastaneler ile karıştırılmamalı ve bir tutulmamalıdır" ifadeleri kullanıldı. Bakanlık, devir işleminin resmen 26 Ağustos Cuma saat 17.00'de gerçekleştiğini de ekledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.08.2016 11:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol