banner200
banner235
banner225
27 Ağustos 2016 Cumartesi 08:00
Asansör ahlak dışıymış
banner188
banner213
banner230

Sahile erişimi sağlayan üstgeçitin asansörü çalıştırılmadığında engellilerin tehlikeli yolculuğu başlıyor. Yasin Çiçek (yanda), yetkili kurumlara defalarca başvurduğunu söylüyor

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde 2013 yılında yapılan Ruhi Cöbekoğlu üstgeçitinin engelli bireylerin kullanımına sunulmak üzere yapılan asansörü çalışmıyor. Sahile erişimi sağlayan bu üstgeçitin asansörü için defalarca yetkili kurumlara başvuran 24 yaşındaki fiziksel engelli Yasin Çiçek en son “asansörün normalde çalışmakta olduğu fakat uygunsuz hareket ve davranışlarda bulunulduğu” gerekçesiyle çalıştırılamadığı yanıtı alıyor. Çiçek’in asansörün çalıştırılması için direnişi sürüyor.

  Asansör çalışıyor

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesindeki bu üstgeçit sahile erişimi sağlıyor. Akülü tekerlekli sandalye kullanan 24 yaşındaki fiziksel engelli Yasin Çiçek asansörün çalışması için 2013 yılından beri her yolu denemiş. Birçok yetkili kuruma başvurmuş. Hatta üstgeçite asansörün çalışması için yazdığı yazıları bile yapıştırmışSonucu hep aynı.

En son Başbakanlık Bimer ’e başvuruyor. Kendisine geçen aylarda gelen yazıda AKP’li Karadeniz Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün “asansörün normalde çalışmakta olduğu fakat kimliği belirsiz kişilerce uygunsuz hareket ve davranışlarda bulunulduğu” gerekçesiyle çalıştırılamadığı yanıtı yer alıyor.

Cumhuriyet’e konuşan Yasin Çiçek, “Asansörü kullanamadığımız için dört yaya geçidinden geçerek sonunda sahile ulaşabiliyoruz. Üstgeçitin altındaki yaya geçitleri de kapatıldı. O mesafeye erişmek zorunda bırakılıyoruz. Karşıdan karşıya tehlike yaşamadan geçmek istiyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.08.2016 08:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol