banner200
banner222
26 Kasım 2016 Cumartesi 11:40
Artık yiyecekler barınağa gidiyor
banner188
banner213
banner230

Sahipsiz hayvanların yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapan Karşıyaka Belediyesi, bu kez de beslenmelerine katkı sağlamak amacıyla bir uygulamaya imza attı. Belediye şirketi Kent A.Ş. restoranlarında başlatılan uygulama kapsamında, artık yiyecekler sokak hayvanları için biriktiriliyor. Ayrıca, tesislerdeki masalara birer tabak da can dostlar için konuluyor. Müşteriler yemeklerinden bu tabaklara ayırarak, barınak sakinleri ile paylaşabiliyor. 

BARINAĞA GÖTÜRÜLÜYOR

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tesislerden toplanan yemekler, Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi'ne götürülüyor. Bu sayede yüzlerce köpek besleniyor. İsraf ve çevre kirliliğinin önlenmesine de katkı sağlayan uygulama, vatandaşlardan da ilgi ve destek görüyor. 

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Göreve geldiğimiz günden bu yana sergilediğimiz hayvan dostu belediyecilik anlayışımızı, sosyal tesislerimize de taşıdık. Uygulamamız, can dostlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlarken; çevre kirliliği ve israfın önlenmesi noktasında da önemli bir adım oldu. Bizlere emanet olan sahipsiz hayvanlarımıza vatandaşlarımızla el ele sahip çıkmaya, fark yaratan hizmetler sunmaya devam edeceğiz" dedi.Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

banner229
Son Güncelleme: 26.11.2016 11:40
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerçevre
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol