banner200
banner235
banner225
03 Şubat 2016 Çarşamba 10:40
Arınç'a bir destek de Erdoğan'ın eski danışmanından
banner188
banner213
banner230

Beki, gelişmeleri, “Pespaye lakırdılarla absürd gülünçlüklerin sergilendiği zavallıca bir tiyatro” diye değerlendirdi.

Beki, yeni nesil AKP’lilere ‘şaşakalıyor’

Bugünkü yazısını Arınç’a yüklenen isimlere ayıran Beki, Arınç’ın Erdoğan ve Abdullah Gül ile birlikte AKP’nin ‘triosu’sayılan üç isimden biri olduğunu belirtip söze “Tehlike geçtikten sonra trene atlayan kimi açıkgözler, şimdi Arınç’ı aforoz etme hakkını kendilerinde görmüyor mu, şaşıyorum. AK Parti’nin bir yere gitmediği, artık kalıcı olduğu kesinleşmeden ona yanaşmayan kimi sağlamcılar, şimdi kendilerini AK Parti’nin merkezine koyup Arınç’ı dışlamaya yeltenmiyor mu! Şaşakalıyorum” diye başladı.

Beki, Arınç’ın açıklamalarının çoksesliliğe hizmet ettiğini ancak partide bazı isimlerin ona karşı ‘AK Particilik ve Erdoğancılık’a soyunduğunu, bu isimlerin de asıl tarafların medya ve siyasetteki‘yancıları’ olduğunu yazdı.

Bu isimlerin ‘ev sahibi’ gibi hareket edip, Arınç’ın samimiyetini sorguladığını kaydeden Beki, “Sonuçta siyaset, tarikat değil. Körü körüne peşinden gidilecek şeyhleri de aklını şeyhin emrine koşmuş kurşun askerden müritleri de olmaz” dedi.

‘Hepsi cengaver’

Hürriyet yazarı, bu isimlerin iktidarın ve Erdoğan’ın da yerine geçtiğini savunup şunları kaydetti: “Kimi yaranmacılar için bulunmaz bir göze girme fırsatı çünkü. Arınç’a vurup bonusları toplayacaklar. Ne kadar galiz saydırırsan o kadar kallavi olacak sanki ödülün. Ne kadar sunturlu küfür o kadar yağlı olur sanki mükâfatı. Taltif beklentisiyle ileri atılıyorlar. En öne kim fırladı, en esaslısından aferini kapacak sanki. Arınç güya fitne sokuyor, bozgunculuk çıkarıyor, davayı satıyor, lidere ihanet ediyor; onlar da en kral dava adamı olmuş, has cengâver hepsi, partiyi savunuyor, lidere gövdelerini siper ediyorlar.”

‘Vodvil kahramanı gibi tipler’

Beki’nin Arınç’ı eleştiren isimlere yüklenmesi bununla da sınırlı kalmadı.

Arınç’ın kendisine gelen her eleştiriyi layıkıyla cevapladığını yazan Beki şöyle devam etti: “Vodvil kahramanı gibi tipler, birbirinin üstüne basarak puanları toplama yarışında. Pespaye lakırdılarla absürd gülünçlüklerin sergilendiği zavallıca bir tiyatro. Sıraya diziyor, her biri aforizma kuvvetinde sözlerden serlevhalar yapıp boyunlarına asıyor haliyle. “Bunları neden şimdi ve kamuoyu önünde konuşuyorsunuz?” diyorlar. “Biliniz ki hiçbir gerçek ‘Neden şimdi’ sorusunun muhatabı değildir” diye yapıştırıyor lafı. Karalama heveslerini demir leblebi gibi bir cevapla kursaklara tıkıyor. “Unutulmamalıdır ki, yıkmaya çalıştığınız çınarın gölgesinde, güneş görmemiş daha bir çok hakikat gölgeleniyor” diyerek.”


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.02.2016 10:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol