banner200
banner235
banner225
11 Nisan 2016 Pazartesi 13:21
Apple modüler akıllı saat mi yapıyor?
banner188
banner213
banner230

Geçtiğimiz ay 21 Mart tarihinde düzenlenen Apple etkinliğinde beklentiler ikinci nesil Apple Watch’ın duyurulması yönündeydi. Ancak Apple beklentileri boşa çıkardı ve yeni bir saat duyurmak yerine, mevcut saat için yeni kordonlar duyurdu. Şimdi ise sıradaki Apple akıllı saati hakkında heyecan verici bir bilgi ortaya çıktı. Apple Watch 2 modüler olabilir!


Apple modüler akıllı saat yapıyor olabilir!
Haberimizin içerisindeki görsellerde söz konusu patent şablonunu görebilirsiniz. Apple modüler akıllı saat konseptinde saatin kordonuna çeşitli elektrik parçalar yerleştirmiş. Bu parçaların ne olabileceği konusunda şimdilik bir bilgi yok ancak modüler konsept için oldukça işlevsel.
AppleInsider sitesinin haberine göre kordonlar birbirinden ayrılabilir olacak ve kullanıcılar ihtiyaçlarına göre kordon parçalarını değiştirebilecek. GPS modülü, kamera, hoparlör, termometre, barometre ve ek batarya gibi parçaları kordona ekleyerek saatin özellikleri artırılacak.
Bu konsepti daha önce başka firmalarda da görmüştük ancak hayata geçmemişti. Ancak Apple, akıllı saat konusunda şu an piyasanın açık ara lideri. Dolayısıyla bu konsepti geliştirmek için yeterli sayıda kaynağa sahip. Akıllı telefon tarafında modüler konsept beklenildiği gibi hayatımıza girmedi. Ancak akıllı saat tarafında daha fazla ilgi görebilir.

Nasıl Oyun Tasarımcısı Olurum?

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.04.2016 13:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol