banner200
banner222
22 Haziran 2016 Çarşamba 10:41
Apple ile Donald Trump çatışması büyüyor!
banner188
banner213
banner230

Bilindiği üzere Amerika’daki düzen, Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti adaylarının, son derece demokratik bir ortamda başkan adaylarını seçmesi ve bu adayların yarışması üzerine kurulu. Öyle ki; iki aday medya duayenlerinin zorlu soruları karşısında terliyor ve başkanlık seçiminde, iki adayın da katıldığı programlardaki sözleri önemli rol oynuyor.


Büyük Elma, şu ana kadar gerek Cumhuriyetçi, gerekse Demokrat Parti kongrelerine teknoloji desteği sağlıyordu. Bu destek Büyük Elma’nın yanı sıra Microsoft, Google ve Facebook tarafından da sağlanıyor. Ne var ki söz konusu işbirliğinin sonu, Donald Trump nedeniyle geldi. Apple artık hiçbir şartta Cumhuriyetçi Parti Kongresi için teknolojik destek sunmayacak.
Microsoft, Facebook ve Google gibi teknoloji devleri, canlı yayınlar ve nicesiyle hazır bulunurken Apple, Trump’ın ideolojilerini kabul etmiyor. Kamuoyuna yansıtılan ilk neden; kadın, göçmen ve Müslüman karşıtı politikalar.
Diğer neden ise  San Bernardino terör saldırısında, Büyük Elma’nın kişisel mahremiyet nedeniyle akıllı telefonlarının şifrelerini çözmekte devlete yardım etmemesi ve bunun sonucunda Donald Trump’ın, tüm şirket ürünlerine karşı ambargo çağrısı yapması.
Gerek Apple gerekse Cumhuriyetçi Parti makamları, konuyla ilgili yorum yapmaktan itina ile kaçınıyor.

Nvidia GeForce GTX 1080M hakkında ilk bilgiler geldi

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 22.06.2016 10:41
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerBilim-Teknik
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol