banner200
banner235
16 Şubat 2016 Salı 09:20
Anonymous duyurdu: Emniyetteki tüm adres ve kimlik bilgileri çalındı
banner188
banner213
banner230

​Aktivist hacker grubu Anonymous, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait verilerin sızdırıldığını açıkladı. Açıklamadan kısa bir süre sonra, veriler internet üzerinden paylaşıldı. Sızdırılan verilerin içeriği doğrulanamasa da Anonymous'un sosyal medya hesabındaki paylaşımlarına göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının adres ve kimlik bilgilerinin tamamı çalınmış durumda.

Anonymous’un Twitter hesabında paylaştığı https://turkey.thecthulhu.com/ adresinde ise, verileri sızdıran kaynağın 2 yıldır Emniyet verilerinin bir bölümüne ulaşabildiği ve son aylarda yaşanan ihlalleri gösterebilmek amacıyla belgeleri sızdırmaya karar verdiği belirtildi.

Verileri sızdıran "https://turkey.thecthulhu.com/"  adresindeki bilgilere göre sıkıştırılmış yaklaşık 3 gigabyte'lık bir dosyadan yaklaşık 20 gigabyte'lık veri tabanı ortaya saçıldı. İndirilen dosyadan Emniyet Genel Müdürlüğü'nde kayıtlı tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının adres ve kimlik bilgilerine ulaşılabilecek sorgu ekranı çıktığı belirtildi. Kişisel verileri kapsadığı öğrenilen dosyaları indirenler, sorgu ekranının kod hatası verdiğini söyleyerek sistemin çalışmadığı iddiasını da paylaştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 16.02.2016 09:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol