01 Ağustos 2016 Pazartesi 16:40
Ankara'da çifte zirve: 'Yeni anayasa' ve 'idam' açıklaması

Binali Yıldırım Başbakan olduktan sonra ilk kez genel merkez binasında CHP'yi ziyaret etti. Yıldırım’ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kapıda karşıladı. Başbakan merkez binaya Mustafa Elitaş ile birlikte geldi.

İki lider görüşme sonrası açıklama yaptı...

Kılıçdaroğlu bir iki cümleyle şöyle konuştu;

- OHAL uygulamasıyla ilgili düşüncelerimizi endişelerimizi aktardık not ettiler, önümüzdeki süreçlerde devam edecek... Verimli bir görüşme oldu.

Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları ise şöyle;

-Kanun hükmündeki kararnameler hakkında kendisini bilgilendirdim. Önemli olan süratle OHAL'e sebep olan unsurların ortadan kaldırılması. İlişkilerimizin dünden bugüne daha verimli olduğunu görmekten memnuniyet duydum. Cumhurbaşkanımızın istediği üzerine parti başkanları olarak bir araya gelmiştik. Yeni anayasanın siyasi partilerin bir araya gelerek görüşülmesi gerektiği kararı çıkmıştı. Mutabakatın sağlandığı bir çalışma benimsenmişti. MHP'ye ziyaretimizde yine bu konuyu gündeme getireceğiz. CHP lideri de diğer partiler gibi yeni anayasa için bir kişi görevlendirecek. Kendisine durumu rapor edecekler.

BİNALİ YILDIRIM - DEVLET BAHÇELİ ZİRVE

Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü. İki isim, görüşmenin ardından gazetecilerin karşısına çıktı. Binali Yıldırım, burada yaptığı açıklamada, "Bu yapı darbe teşebbüsüne katılanlarla sınırlı değil" dedi, görüşmede "idam" konusunun gündeme gelmediğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan liderler zirvesinde yargıyla ilgili mini anayasa paketi için uzlaşma sağlanmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 01.08.2016 16:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol