banner200
banner222
29 Şubat 2016 Pazartesi 12:00
Ankara metrosunda iki aylık güzergah değişikliği: Kızılay kapanıyor
banner188
banner213
banner230

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın devraldığı Keçiören Metrosu'nda sona gelindi. 7 gün 24 saat çalışılarak tamamlanmaya çalışılan 8 kilometrelik 9 istasyonlu Keçiören-Gar Metrosu'nda artık son rötuşlar yapılıyor. Sabah Gazetesi'nden Aykut Gören'in haberine göre, o çalışmalardan biri olan Keçiören Metrosu'nun Batıkent Metrosu'na entegre çalışmaları nedeniyle Batıkent Metrosu 15 Nisan-15 Haziran tarihleri arasında sadece Akköprü İstasyonu'na kadar çalışacak.

Keçiören Metrosu'nda hizmet verecek olan trenlerin bakım ve onarımlarının Batıkent-Kızılay Metro hattı üzerindeki Macunköy İstasyonu'nda yapılabilmesi için gerçekleştirilecek olan çalışma 2 ay sürecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve EGO Genel Müdürlüğü'nün planına göre Batıkent-Kızılay arası olan metro 2 ay boyunca Batıkent-Akköprü arasında Ankaralılar'a hizmet verecek.

RİNG OTOBÜSLERİ TAŞIYACAK

Bu süre zarfında Batıkent, Yenimahalle, İvedik ve Demetevler gibi istasyonlardan metroya binerek Kızılay'a gitmek isteyen vatandaşlar Akköprü İstasyonu'nda inecek. Vatandaşların 2 ay sürecek çalışmalar esnasında mağdur edilmeyeceğini belirten EGO yetkilileri, "2 ay boyunca son durak olacak olan Akköprü İstasyonu'nda inecek olan vatandaşlar Kızılay'a ring otobüsleri ile taşınacak" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.02.2016 12:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol