banner200
banner235
banner225
28 Ocak 2016 Perşembe 17:00
'Ankara Katliamı'nda ‘ihmal’ iddiaları ikinci kez işleme konulmadı
banner188
banner213
banner230


Yargıçlar Sendikası Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, 10 Ekim’de Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlamaya ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, İçişleri Bakanı Selami Altınok ve MİT müstaşarı Hakan Fidan başta olmak üzere olayda sorumluluğunun bulunduğunu iddia ettiği kişiler hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, kamu görevlileri ile ilgili suç duyurusunu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve o dönemde İçişleri Bakanı olan Selami Altınok ile ilgili suç duyurusunu Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu’na gönderdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu savcısı Namık Kemal Saltık, hakkında suç duyurusunda bulunan kamu görevlileri ile ilgili olarak ceza hukuku yönünden sorumlu olduklarına yönelik somut bir delil ileri sürülemediğini kaydetti. Müştekinin iddialarının tahmine ve varsayıma dayalı olduğunu ileri süren savcı Saltık, suç duyurusunu işlemem koymama kararı verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu daha önce DİSK, KESK, TTB ve Ankara Barosu’nun yapmış olduğu suç duyurusunu da işleme koymama kararı vermişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.01.2016 17:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol