banner200
banner235
banner225
23 Nisan 2016 Cumartesi 02:20
Almanya'da Tayyip Erdoğan gözaltısı
banner188
banner213
banner230

Her Cuma Berlin'de Türk Büyükelçiliği önünde 'basın özgürlüğü ve sansür' e dikkat çekmek amacıyla miting  düzenleyen Korsanlar Partisi bugün Alman polisi tarafından durduruldu, Parti Başkanı Bruno Kramm Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı.

Odatv'nin Berliner Morgenpost gazetesine dayandırdığı habere göre, Korsanlar Partisi Başkanı Kramm'in Berlin Büyükelçiliği önünde kalabalığa hitaben yaptığı konuşmasında  Alman komedyen Jan Böhmermann'in 'şiirindeki bir bölümü olan'  "Erdoğan Kürtler ve Hristiyanları yontuyor" kısmını okuduğu için   hakaret ettiği gerekçesiyle Alman Ceza Yasası'nın 103. paragraftan dolayı gözaltına alındığı bildirildi.

Berliner Morgenpost gazetesi "Korsanlar Partisi Başkanı Erdoğan'ı eleştirdi, gözaltına alındı" baslığıyla verdiği  haberinde, Kramm'in miting sırasında Alman komedyen Böhmermann'in şiirinin bir kısmını  eleştirdiği, onun sadece şiirini genel olarak analiz ettiğine dikkat çekerek, Türkiye'de "Kürtler ve Hrıstiyanlar" sorununun hala hakaret edici bir özellik olarak görüldüğüne dikkati çekti.

Korsanlar Partisi Berlin eyaleti Başkanı Kramm, Twitter hesabında "Konuşmam sırasında polis yanıma geldi ve mikrofonu elimden aldı, mitingi dağıttı, hala şoktayım" dedi.

Alman gazete Kramm hakkında suç duyurusunda bulunulabileceği tehlikesinin olduğu belirtilirken, miting sırasında Büyükelçilik avukatının Alman polisi ile birlikte olay yerinde olduğu ifade edildi.

Korsanlar Partisi gösterisi her cuma Berlin Büyükelçiliği önünde "Kimse Erdoğan için bir şey yapmıyor, elini Böhmermann'dan çek" sloganı ile düzenlenmekte.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.04.2016 02:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol