banner200
banner222
04 Mayıs 2016 Çarşamba 14:40
Ali Şen: Kosova'yı Türkiye'nin grubuna verecekler
banner188
banner213
banner230

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de yapılan UEFA Olağan Kongresi'nde Kosova Futbol Federasyonu'nun tam üyeliğe kabul edilmesini büyük bir başarı olarak değerlendirdi.

Kosova'nın UEFA ve FIFA üyesi olabilmesi için 5 yıldır sıkı bir çalışma içinde olduklarını aktaran Şen, "Üyelikler için 5 yıldır çalışıyoruz. Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Fadil Vokrri, Şenes Erzik ve ben çok çalıştık. Erzik'in yardımlarını çok gördük. Blatter ve Platini de yardım etti. Çok zor olan bir şeyi yaptık ve Kosova'yı UEFA üyesi olarak kabul ettirdik." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN GRUBUNDA OLACAK"

FIFA'nın 13 Mayıs'ta Meksika'da yapacağı toplantıdan sonra Kosova'nın FIFA üyeliğine de kabul edileceğini savunan Şen, "Bu noktaya gelebilmek için ilk önce Haiti'yle maç oynandı. Daha sonra Türk Milli Takımı Kosova'ya geldi ve maç yapıldı. Fatih Terim'e teşekkür ediyorum. Benim ricamı kırmadı. Sonuçta bu başarıyı elde ettik. Kosova, 2018 Dünya Kupası'nın elemelerinde de Türkiye'yle aynı grupta olacak." şeklinde konuştu.

ERZİK: TÜRKİYE İLE AYNI GRUPTA OLUP OLMAYACAĞI BELLİ DEĞİL

FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik ise Kosova'nın elde ettiği UEFA üyeliğiyle ilgili, FIFA'daki görevi nedeniyle herhangi bir yorum yapamayacağını söyledi. Meksika'da yapılacak toplantıda Kosova'nın FIFA üyeliğiyle ilgili talebin görüşüleceğini aktaran Erzik, Kosova'nın milli takımla aynı grupta yer alıp almayacağına ilişkin bir kararın bulunmadığını kaydetti.

Türkiye, I Grubu'nda yer alarak Hırvatistan, Ukrayna, İzlanda, Finlandiya ile eşleşmişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.05.2016 14:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol