banner200
banner222
29 Mart 2016 Salı 22:40
Al Jazeera Arapça duyurdu: Reyhanlı katliamının baş aktörü öldürüldü
banner188
banner213
banner230

Al Jazeera Arapça, Suriye'de rejim için savaşan Acilciler Grubu lideri Mihraç Ural'ın öldürüldüğünü duyurdu.

Başta Reyhanlı saldırısı olmak üzere Suriye’deki birçok katliamın baş aktörü Mihraç Ural, Suriye Lazkiye'de Ahrar'uş Şam tarafından düzenlenen operasyonla öldürüldü.
Suriye'deki birçok katliamda parmağı bulunan ve 11 Mayıs 2013'te Reyhanlı'da düzenlenen saldırıda 52 kişinin ölümünden sorumlu Mihraç Ural öldürüldü.

Al Jazeera Arapça, Reyhanlı saldırısıyla gündeme oturan Acilciler Grubu lideri Mihraç Ural'ın öldürüldüğünü duyurdu. Ahrar'uş Şam sözcüsü Ebu Yusuf el Muhacir, Suriye'de Ali Kayalı ismiyle bilinen Mihraç Ural'ın Lazkiye'de öldüğünü doğruladı. Ural'ın top atışıyla vurulduğu da yerel kaynaklardan gelen ilk bilgiler arasında.

'TEDMUR ÖZGÜR'

Acilciler Grubu lideri Mihraç Ural, twitter'dan paylaştığı son tweetinde, "Hangi ağdalı Osmanlıca kelimelerle suratınıza tükürmek gerek bilmem ama sesiniz soluğunuz kesildi ? Suriye ordusu muzafzafer Tedmur özgür" demişti.

AHRAR'UŞ ŞAM DOĞRULADI


Ahrar'uş Şam sözcüsü Ebu Yusuf el Muhacir, Suriye'de Ali Kayalı ismiyle bilinen Mihraç Ural'ın öldüğünü doğruladı. Ural'ın çatışmada vurulduğu da yerel kaynaklardan gelen ilk bilgiler arasında.

'ESAD'IN CELLADI'

Suriye'deki birçok katliamda parmağı bulunan ve 11 Mayıs 2013'te Reyhanlı'da düzenlenen saldırıda 52 kişinin ölümünden sorumlu Mihraç Ural öldürüldü. Esad'ın celladı olarak bilinen ve bir çok katliamda parmağı olan Mihraç Ural'ın Suriye'de öldürüldüğü bildirildi.

OPERASYONLARA LİDERLİK YAPIYOR

Mihraç Ural liderliğindeki örgüt, Esad yanlısı ‘Mukaveme Suriye’ adlı milis grubu ismiyle Lazkiye dağlarında Özgür Suriye Ordusu ile savaşıyor.  Ural’ın Lazkiye’ye bağlı Türkiye sınırına 10 kilometre mesafedeki Kesep bölgesinde yürütülen operasyonlara liderlik yaptığı da biliniyor.  Acilciler özellikle Hatay’da Esad yanlısı gösteriler düzenlemekle suçlanıyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.03.2016 22:40
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol