banner200
banner222
14 Şubat 2017 Salı 08:40
AKP'nin korkusu... 'Sigaraya hayır' afişleri toplatıldı
banner188
banner213
banner230

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 'hayır' başlıklı sigara afiş ve broşürleri referandumla bağlantı kurulabileceği gerekçesiyle toplatıldı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, 'Dumansız hava' kampanyasını desteklemek üzere bakanlığa bağlı Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bastırılan 'Sigaraya Hayır' afiş ve broşürleri toplatıldı.

Kentin çeşitli bölgelerinde ev ve işyerlerine dağıtılmaya başlanan ve panolara asılan afiş ve broşürlerde, şu ifadeler yer alıyordu:

"Neyi kazanmak istediğinize karar verin… Çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? İktidarsız olmak ister misiniz? Tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? Kanser olmak ister misiniz? Kalp krizi geçirmek ister misiniz?. HAYIR diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız."

AKP'Lİ VEKİL: YANLIŞ ANLAMA OLMASIN DİYE...

Ancak broşürler, 'Hayır' ifadesi nedeniyle, referandumla bağlantı kurulup yanlış anlaşılacağı düşüncesi üzerine toplatıldı. Broşürlerin basımı da durduruldu. AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı da, "Broşürler önceden basılmış, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için dağıtımı durduruldu" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 14.02.2017 08:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol