banner200
banner235
banner225
01 Nisan 2016 Cuma 22:40
AKP'liler yanlış oy kullandı Meclis kapatıldı... CHP'li vekil: Eğitim şart
banner188
banner213
banner230

TBMM Genel Kurulu'nda dün gece geç saatlerde, CHP'den Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanun Tasarısı'nın 6'ncı maddesinin oylamasının açık oylama yapılması talebi geldi. CHP'nin talebi üzerine oylamanın elektronik yapılmaması kararı çıktı. Ardından görüşmelere bir süre ara verildi. Aranın ardından da komisyon yerinde olmadığı gerekçesiyle tasarının görüşmesine devam edilemedi.

CHP'li Ali Şeker, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "AKP bizim aksimizi yapma refleksiyle elektronik oylamayı reddetti. Kanun için 550 isim tek tek oy kullanacak. Eğitim şart" diye yazdı.

CHP'li Mahmut Tanal da, AKP'li milletvekillerinin yanlış oy kullandığı için Meclis'i kapattıklarını söyleyerek, "Biz diyoruz ki ; AKP MV niçin oy verdiğini bilmediğini hep söyledik. Kimse inanmıyordu. Şimdi AKP MV yanlış oy Kullandıkları için Ara verildi. AKP yanlış oy kullanması sonucu meclis kapandı.Tarih bizi haklı çıkardı.Niçin oy kullandığını bilmeyenler var!!! Oy kullanmak için Tek tek isim okunma yerine Çözümü meclis kapamaktan buldular" diye yazdı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 01.04.2016 22:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol