banner200
banner235
banner225
02 Ağustos 2016 Salı 16:40
AKP'li vekilden cemaat operasyonunda tutuklanan eski başkana destek
banner188
banner213
banner230Bolu İl Genel Meclisi eski Başkanı Mücahit Kutlu, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında geçen 27 Temmuz'da gözaltına alındı. Kutlu'nun evinde yapılan aramada Fethullah Gülen tarafından okunduğu iddia edilen 1 dolarlık banknot bulundu. Önce Emniyet'te ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Kutlu, daha sonra ifadesi için çağrıldığı savcılıkta nöbetçi mahkemeye sevk edilerek tutuklandı.

AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, gazetecilere yaptığı açıklamada Kutlu'nun tutuklanmasını değerlendirdi. Mücahit Kutlu'nun tutuklanması konusunun adli bir süreç olduğunu ifade eden Ercoşkun, şöyle konuştu:

"30 yıldır tanıdığımız, ailesini bildiğimiz, geçmişini bildiğimiz Mücahit Kutlu'nun her türlü sıkıntıya rağmen bu hainlerle, bu alçaklarla, bu namussuzlarla aynı yerde zikredilmesi bile aslında en ağır meseledir. Mücahit Kutlu'nun ismi kesinlikle bu insanlarla bir arada olmaz. Biz de bu süreçte siyasetçiler olarak doğru bildiğimizi muhakkak söylemek durumundayız. Toplumun her kesimi de idari yetkili de bu konuda doğru bildiklerini ortaya koymak durumunda. Bunun FETÖ ile mücadeleyi kesinlikle zedelememesi lazım. Sonuna kadar bu mücadeleyi yerine getirmemiz lazım. Ama diğer taraftan emin olduğumuz, bildiğimiz, her şekilde kendimiz kadar emin olduğumuz arkadaşlarımıza da sahip çıkmamız lazım. Bu manada varsa yanlışlıklar bu yanlışlıkları da düzeltmek için irade ortaya koymak lazım. Burada eğer biz çekinirsek, geri durursak, bunun da sorumluluğu vebali var."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.08.2016 16:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol