banner200
banner222
17 Şubat 2017 Cuma 12:20
AKP'li vekil 'adı geçiyor' diye Rize'de site kapattırdı
banner188
banner213
banner230

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP milletvekillerinin Meclis'i tatil etmek için mükerrer oy kullandığını yazan internet sitesinin, şikayet üzerine kapatıldığını söyledi. Yarkadaş, "Haber yalansa, sadece o linke erişim engellenebilirdi. Haber yalan değil, buna rağmen site tamamen kapatıldı" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, www.ajansrize.net 'in "açık ve somut bir gerçeği" yazdığı için İktidarın isteği üzerine cezalandırıldığını söyledi.

"AJANS RİZE DERHAL AÇILSIN"

Yarkadaş, AKP'lilerin meclisi tatil etmek için mükerrer oy kullandığını yazan ve mükerrer oy kullanan Rize Milletvekili Hasan Karal'ın şikayeti üzerine kapatılan Ajans Rize'nin derhal açılmasını istedi.

CHP'li vekil şöyle konuştu:

"Yaklaşık bir ay önce, AKP'liler meclisi tatil etmek için mükerrer oy kullandı. O gün ben de meclisteydim. Biz bu sahteciliği deşifre ettik ve basın toplantısı düzenledik. Bu rezaleti medya aracılığıyla kamuoyuna duyurduk. Ajans Rize adlı sitede partimizin açıklamalarına yer vermiş. Rize AKP Milletvekili Hasan Karal, haberde adı geçiyor diye hakimliğe başvurarak siteyi kapattırmış."

"REFERANDUM ÖNCESİ YAPILAN BASKILARA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ"

Haberin gerçek olduğu ve gözlerinin önünde yaşandığını belirten Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Haberde yer alan bilgiler yalan ve iftira olsaydı, hakimlik o linki erişime engeller, yalanın yayılmasını engellerdi. Biz de buna hak verirdik. Ancak haber yalan değil; buz gibi gerçek... Bu gerçeğe rağmen, site AKP'li vekilin isteği üzerine tamamen kapatılıyor. Rizelilerin gerçeği öğrenme hakları ellerinden alınıyor. Diğer gazetecilere de gözdağı veriliyor. Referandum öncesi yapılan baskılara bir yenisi de Rize'den ekleniyor."

Sansürü ve haksız kapatma işlemini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a soru önergesiyle sorduğunu da belirten Yarkadaş, "Hakim, umarız bu yanlıştan bir an önce döner ve 5651 sayılı kanuna göre bir karar verir" dedi.

"SİTE KAPATMAK ÇAĞDIŞI"

Site kapatmanın çağdışı bir uygulama olduğunun altını çizen Yarkadaş, "Hiç kimse gerçeği yazmasın, hiç kimse gerçeği öğrenmesin diye sansür uyguluyorlar. Ancak bu günler de geride kalacak" ifadesini kullandı.​

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.02.2017 12:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol