banner200
banner235
banner225
04 Nisan 2016 Pazartesi 23:20
AKP'li belediyenin 760 bin lira verdiği logo, internette 140 lira
banner188
banner213
banner230

AKP’li Fatma Şahin’in başkanı olduğu Gaziantep Belediyesi’ne 760 bin TL’ye mal olan ve “Kol Böreği” adı takılan logonun altından, 17-25 operasyonuna da adı karışan eski bakan Egemen Bağış’ın arkadaşı Emrah Yücel çıktı.

Sözcü'nün haberine göre, AB eski Bakanı Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış da, ‘’Anadolu’nun kültürel zenginliklerini yeni kuşaklara aktarabilmek’’ amacıyla oluşturduğu ’’Anatoli’’ markasında Yücel ile çalıştı. Emrah Yücel’in Anatoli’nin tasarım ekibine de danışmanlık yaptığı öğrenildi.

AKP'li belediyenin 760 bin lira verdiği logo, internette 140 liraya satılıyor

Tüm bu tartışmalar sürerken, şirketin 'tasarladığını' iddia ettiği, sadece "G" harinin bulunduğu logonun, internet sitesi Shutterstock'ta yaklaşık 140 liraya satıldığı görüldü. Belediyenin kasasından 760 bin lira çıkmasına neden olan logonun, 'çalıntı' olduğu sorusu geçtiğimiz günlerde sosyal medyanın gündemindeydi.

Logoyu hazırlayan I mean it şirketinin tasarımcısı Emrah Yücel, Kültür ve Turizm Bakanlığından da 2014 yılında 50 milyon liralık tanıtım ihalesi almıştı. Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, “İhalenin bu şirkete verilmesinde, eski bir bakanla yakınlığı etkili oldu mu?’’ diye sormuş ve Yücel ile Bağış’ın yakınlığına dikkat çekmişti.

BAĞIŞ’IN HİSSESİ VAR MI?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, dönemin Turizm Bakanı Ömer Çelik’e verdiği soru önergesinde, “O ihaleyi alan firmanın ortaklarının bakanlarla ilgisi var mıdır?, Şirket ortaklarından biri Emrah Yücel midir, Yücel’in AB Bakanı Egemen Bağış ile ilgisi nedir, Bağış’ın bu şirkette hissesi var mıdır?” diye sormuştu.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise konuyu TBMM gündemine taşıyarak, “Emrah Yücel’in adı yolsuzluğa karıştığı için görevden alınan ABD’de tercümanlık yapmış olan AB Bakanı Egemen Bağış üzerinden bu rakamlarla Türkiye’nin tanıtım işini aldığı iddia edilmektedir. Yücel’in Bağış ile arasında nasıl bir ilişki vardır?” demişti. Bu önergeler cevapsız kalmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.04.2016 23:20
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol