banner200
banner222
19 Ağustos 2016 Cuma 12:00
AKP'den Kılıçdaroğlu'na 'darbe komisyonu' yanıtı
banner188
banner213
banner230

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Meclis'te darbe girişimini araştırmak için kurulan komisyona AKP'nin henüz üye bildirmediği eleştirilerine, "Biz çok verimli bir çalışma ve çok verimli bir süreçte bu işi başlatmak istiyoruz. Şu an komisyon kurulması, boşa zaman geçirmek anlamına gelecek. Çünkü ifade almalar, açığa almalar daha bitmedi. Bu insanlar neye bakacak, kiminle görüşecekler?" diye yanıt verdi.

Turan, yaptığı açıklamada, darbe komisyonunun kurulmasını en fazla isteyen partilerin başında AKP'nin geldiğini iddia etti.

Darbe girişiminden en fazla mağduriyeti hükümet oldukları için AKP'nin yaşayacağını öne süren Turan, Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi darbe komisyonuna üye vermeme, gecikme söz konusu olmadığını söyledi.

Turan, Kılıçdaroğlu'nun yanlış bilgilendirildiğini düşündüğünü ifade ederek, Kılıçdaroğlu'nun daha önce grup başkanvekilliği yaptığı için bu usulleri iyi bileceğini söyledi. Turan, "Ancak böyle demesininde siyasi atraksiyondan öte bir kastının olmadığına inanmak istiyorum." dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.08.2016 12:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol