banner200
banner222
21 Mart 2016 Pazartesi 16:00
AKP, istismarcı vakıfa sahip çıktı
banner188
banner213
banner230

Türkiye bir haftadır Karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla çalkalanıyor... Tecavüz skandalına AKP'li vekilden destek geldi.

AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Ensar Vakfı'nın okullarda çalışmalarını engellemek için yapılan eylemleri anlamsız bulduğunu söyleyerek, "Biz inadına Ensar Vakfı'na destek olmaya devam edeceğiz" dedi. 

Ensar Vakfı Marmaris Şube binası önünde açıklama yapan AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, bugün buraya Ensar Vakfı'na destek için geldiğini sayledi. Ensar Vakfı'nın da bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Öztürk, "Bu vakıf başarılı işler yapmaktadır. Bir hazımsızlık var, bunun da farkındayım. Biz inadına Ensar Vakfı'na destek olmaya devam edeceğiz. Benim de 13 yaşında bir kızım var ve gönderiyorum. Çocuklarımızın buralarda dini eğitim almalarına biz destek vereceğiz" diye konuştu.

Milletvekili Öztürk, Pir Sultan Abdal Derneği de dahil tüm sivil toplum kuruluşlarına destek olduklarını, kendilerine yansıtılan sorun ve ihtiyaçların giderilmesi için  çalıştıklarını söyledi.
Ensar Vakfı'na karşı yapılan eylemler ve açılan imza kampanyasını eleştiren Nihat Öztürk, "Ülke bu kadar sıkıntı içerisindeyken PKK ve teröristler ile ilgili tek bir eylem yapmıyorlar. 4 aydır asker ve polisimiz teröristlere karşı mücadele veriyor. Bunun için bir imza toplandığını ben daha görmedim. Eğer yürekleri yetiyorsa dün Ensar için imza toplayanlar çıksın PKK'ya karşı imza toplasın, biz de destek verelim, yanlarında olalım" diye konuştu.

Ensar Vakfı Marmaris Şube Başkanı Turan Şahin da kendilerine karşı yapılan eylemlerle ilgili daha sonra açıklama yapacaklarını söylemekle yetindi.

AKP'nin Muğla eski il başkanı olan Nihat Öztürk'ün askere gitmemek için ‘çürük raporu’ aldığını ileri sürülmüştü. 

Ensar Vakfı aleyhine imzaya gözaltı

Ensar Vakfı'nın açtığı KAİMDER, 'tanımıyoruz' dediği istismarcıyı sahneye çıkartmış

 

Ensar Vakfı'yla anılan tecavüz skandalına 350 yıl hapis istemi

Ensar Vakfı'yla anılan tecavüz skandalına yayın yasağı

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 21.03.2016 16:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol