banner200
banner235
banner225
11 Mayıs 2016 Çarşamba 18:00
Akademisyen Candan Badem de, Erdoğan'a hakaret davası açtı
banner188
banner213
banner230


Prof. Baskın Oran, Prof. Dr. Neşe Özgen ve Doç. Dr. Dilek Hattatoğlu'ndan sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a dördüncü kez 'hakaret davası' açıldı. 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bildiriyi imzalayan akademisyenlerden Doç. Dr. Candan Badem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dava açtığını açıkladı.

İlerihaber’de yer alan habere göre Tunceli Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Badem, dava dilekçesinde “Bildirinin yayımlanmasının ardından, davalı Erdoğan, benim de aralarında bulunduğum akademisyenlere yönelik son derece ağır hakaretler ederek ve aşağılayıcı nitelemelerde bulunarak kişilik haklarına saldırıda bulunmuş, akademi hakkında söz sahibi dahi olamayacak kişi ve grupların saldırılarına zemin hazırlamış, hukuk ve anayasa ile bağlı olan kamu görevlilerine imzacılar hakkında soruşturma başlatılması talimatları vererek, ifade özgürlüğü hakkını ihlal etmiştir” dedi.

Davayı Twitter üzerinden duyuran Badem, 10 bin liralık manevi tazminat davasının gerekçesi olarak Erdoğan’ın ‘zalim’,‘ kapkaranlık’, ‘cahil’, ‘tiksinti verici’, ‘vatan haini’, ‘lümpen’, ‘güruh’, ‘terör örgütünün maşası’, ‘ahlaksız’, ‘mandacı artığı’ve ‘ruhu kirlenmiş’ sözlerini gösterdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.05.2016 18:00
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol