banner200
banner222
01 Mart 2016 Salı 17:00
Aile sağlığı merkezinden 10 bin hastanın bilgileri çalındı
banner188
banner213
banner230

Sabah sağlık merkezine gelen görevli personel, bilgisayarların çalındığını fark edince durumu polise bildirdi. Bilgisayarların çalınmasından dolayı sağlık merkezine gelen bazı hastaların işlemleri yapılamadı.

Sabah saatlerinde sağlık merkezine gelirken bilgisayarların çalındığını fark eden Aile Hekimi Hasan Yavuz, yaptığı açıklamada, ‘’Çalınan bilgisayarlarda 6 yıldır biriken hasta bilgileri var. Şu an o bilgilere ulaşamadığımız için ne çocuk aşısı yapabiliyoruz ne gebe izlenimi yapabiliyoruz. Aynı zamanda kronik hastalara ait bilgiler de bu bilgisayarlarda mevcut, o yüzden bilgisayarlar olmadığı için bu hastalara ilaç yazamıyoruz. Her şeyi kağıda dökmek zorunda kalıyoruz." dedi.

Bilgisayarların maddi değerinden çok, içindeki bilgilerinin önemli olduğunu ifade eden Yavuz, "Bilgisayarları alan kişilerden ricamız geri getirsinler, eğer gerçekten maddi açıdan ihtiyaçları varsa yardımcı olmak isteriz." şeklinde konuştu.

Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli hemşire Sema Demircan da hastalara ait bilgilerin bu bilgisayarlarda olduğunu ifade ederek, "Biz bu bilgileri görmeden hastalarımıza ulaşamıyoruz. Aşılarının ne zaman yapılacağına karar veremiyoruz, sadece gelen hastalara aşı yapabiliyoruz. Bu açıdan hastalarımız gerçekten mağdur oldular. Umarım en kısa zamanda bulunur ve hastalarımız bu mağduriyetten kurtulurlar.’’ diye konuştu.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 01.03.2016 17:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol