banner200
banner235
banner225
25 Mart 2016 Cuma 13:40
Aile Bakanı için iki günde 200 bin imza
banner188
banner213
banner230

Ensar Vakfı için "Bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz" diyen Bakan Ramazanoğlu'nu istifaya çağıran yurttaşlar, change.org'ta bir imza kampanyası başlattı. Kampanyayı imzalayanların sayısı 2 günde 200 bin'i buldu.

"Sema Ramazanoğlu bakanlık görevinden derhal alınsın!" başlığıyla yayınlanan ve Başbakan Davutoğlu'nun yanısıra Meclis'ten 12 muhatabı bulunan imza metni şöyle:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (633 Sayılı) uyarınca MADDE 2- (1)deki c maddesine göre en önemli görevi Çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek, çocuklara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamaktır.

Bu doğrultuda, bir Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının en önemli sorumluluğu özellikle çocukların zarar gördüğü olaylarda Devleti temsilen konunun sonuna kadar üstüne giderek, olaya dahil olan tüm kişi ve kurumları en ağır ceza alacakları biçimde yargıya taşımaktır.

Oysa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı’na yöneltilen cinsel istismar iddialarına ilişkin olarak, “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz” şeklinde bir demeç vermiştir.

Bu demeciyle kendisinden beklenen sorumluluğu gerektiği biçimde yerine getiremeyeceğine inandığımız Sema Ramazanoğlu’nun derhal görevden alınmasını talep ediyoruz."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 25.03.2016 13:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol