banner200
banner222
19 Nisan 2016 Salı 18:40
Aile Bakanı: Çocuğunuz doğduğunda bir çeyiz hesabı açtırın
banner188
banner213
banner230

Aile Bakanı gericiliğini bu kez "yeni doğan bebek" ile "çeyiz" kelimesini aynı cümlede kullanarak sarfetti. Bakan Sema Ramazanoğlu, "Annelere babalara sesleniyoruz, çocuğunuz doğduğunda bir çeyiz hesabı açtırın" ifadelerini kullandı.

Bir otelde düzenlenen "Mutluluğa ve Geleceğe İlk İmza Çeyiz Hesabı" isimli toplantıda konuşan Ramazanoğlu, "Eskiden bir gelenek vardır, özellikle bizim Ege'de şöyle bir deyim vardır, 'Kız beşikte, çeyiz sandıkta.' Artık biz bunu değiştiriyoruz, 'çocuklarımız beşikte, çeyizlerimiz de hesapta' diyoruz. Anneler kızları için kanaviçe işler dantel yaparlar, sandıkta saklarlardı. Annelere babalara sesleniyoruz, çocuğunuz doğduğunda bir çeyiz hesabı açtırın, o çeyiz hesabı çocuğunuz için bir kanaviçedir, danteldir, karşılığı aynı zamanda çocuğunuzun da geleceğidir" ifadelerini kullandı.

Ramazanoğlu, "Gençler evlilik tarihinden itibaren 6 ay içinde evlilik cüzdanları ve ilk evliliğine dair nüfus kayıtlarıyla bankaya başvurarak en geç 2 ay içerisinde hesaplarının bulunduğu bankadan paralarını devlet katkısıyla alabilecekler" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 19.04.2016 18:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol